Významní autoři

Všichni autoři (abecední seznam)

Richard Bach
Richard
Bach
Richard David Bach (*1936) je americký spisovatel, autor populárních knih Jonathan Livingston Racek (1970), Iluze (1977), Most přes navždy (1984), Jediný (1989) a dalších. Po studiích na Long Beach State College pracoval jako pilot a letecký instruktor. Vedle létání se věnoval literární tvorbě. Motiv létání využil v některých knihách jako metaforu a prostředek k vyjádření své duchovní filozofie. Příběhy s autobiografickými prvky jsou prodchnuty touhou po plnosti prožívání, svobodě myšlenek i představ, štěstí a neomezené lásce. Tvrdí o sobě, že je přímý potomek Johanna Sebastiana Bacha. Je dvakrát ženatý. Se svou první ženou má šest dětí.
Richard Bartlett
Richard
Bartlett
Dr. Richard Bartlett, D.C., N.D. je americký chiropraktik a naturopat, autor revoluční léčebné a transformační metody Matrix Energetics. O této jednoduché metodě, která vrátila zdraví už tisícům lidí, přednáší a pořádá semináře. Se svou manželkou Cynthií žije v Seattlu ve státě Washington.

Vydané knihy: Matrix Energetics (2007, v češtině 2012), Fyzika zázraků
Václav Cílek
Václav
Cílek
RNDr. Václav Cílek, CSc. (*1955) je přední český geolog, klimatolog, filozof, spisovatel, překladatel a popularizátor vědy. Je autorem řady knih a také překladatelem taoistických a zenových textů (Tao te ťing).

V letech 2004-2012 zastával funkci ředitele Geologického ústavu Akademie věd ČR. Jeho zájmy jsou velmi široké, sahají od klimatických změn, proměny krajiny, vztahu člověka a přírody, až po historii, religionistiku, filozofii a uměleckou tvorbu.

Z vydaných knih: Krajiny vnitřní a vnější (2002), Makom (2004), Borgesův svět (2007), Dýchat s ptáky (2008), Orfeus (2009), Krajina z druhé strany (2009), Kameny domova (2011), Prohlédni si tu zemi (2012), Krása je rozmanitost plazů (2013)
Wayne W. Dyer
Wayne W.
Dyer
Wayne Walter Dyer (*1940), Ph.D., je mezinárodně proslulý americký autor a lektor v oblasti rozvoje osobnosti, motivačních technik a pozitivního myšlení. Většinu dětství strávil v sirotčinci v Detroitu. V letech 1958-1962 sloužil v americké armádě u námořnictva. Vystudoval vzdělávací poradenství na Wayne State University, byl mimořádným profesorem na St. John's University v New Yorku. Napsal přes 30 knih, vytvořil množství audio a video nahrávek, zúčastnil se okolo tisíce televizních a rozhlasových pořadů. Některé z jeho knih byly v New York Times zařazeny mezi bestsellery. Žije v Maui na Havaji. Byl třikrát ženatý, má celkem osm dětí.
Thich Nhat Hanh
Thich Nhat
Hanh
Thich Nhat Hanh (*1926) je vietnamský buddhistický mnich, učitel, spisovatel, básník a mírový aktivista. Když mu bylo šestnáct let, vstoupil do zenového kláštera, kde studoval učení zenu a mahájánového buddhismu. V roce 1949 se stal mnichem. V 50. a 60. letech působil na buddhistické univerzitě v Saigonu. V době války ve Vietnamu studoval a přednášel na univerzitách v USA. Podporoval snahy o mírové řešení konfliktu. Vedl delegaci vietnamských buddhistů na pařížských mírových rozhovorech. V roce 1973 mu vietnamská vláda zakázala návrat do země, Thich Nhat Hanh proto požádal o azyl ve Francii. Významně se pak podílel na šíření buddhismu v Evropě a Severní Americe. Založil meditační buddhistická centra ve Francii, Spojených státech a po roce 2005 i v rodném Vietnamu. Martin Luther King Jr. jej nominoval na Nobelovu cenu míru.
Jan van Helsing
Jan van
Helsing
Jan van Helsing (*1967) je pseudonym, který používá německý autor Jan Udo Holey. Je autorem knihy "Tajné společnosti a jejich moc ve 20. století" (1993). Ve Švýcarsku a Německu byl však její prodej kvůli údajnému podněcování k antisemitismu zakázán. V roce 1995 bylo vydáno pokračování "Tajné společnosti 2 - rozhovor s Janem van Helsingem". Publikace opět narazila na odpor německých a švýcarských úřadů. V roce 2010 vyšel další díl nazvaný "Tajné společnosti 3 - Válka svobodných zednářů". Autor zde odhaluje myšlení, okultní praktiky a plány jednoho z největších tajných spolků našich dějin.

Z vydaných knih: Tajné společnosti (1993), Tajné společnosti 2 (1995), Ruce pryč od této knihy! (2004), Kdo se bojí smrti? (2005), Tajné společnosti 3 (2010)
Mantak Chia
Mantak
Chia
Mantak Chia (*1944) je thajský taoistický mistr, znalec vnitřní alchymie a učitel taoistického čchi-kungu, který vyvinul Systém univerzálního léčebného Taa. Je autorem více než 30 knih.

Systém univerzálního léčebného Taa je praktický systém sebezdokonalování a nezávislého duchovního rozvoje. Mantak Chia jej vytvořil se záměrem podělit se s lidmi o řadu starodávných čínských meditačních praxí a technik zaměřených na práci s vnitřní energií, kterým ho naučili jeho asijští mistři a učitelé. Svůj léčebný systém a posilující cvičení předal desítkám tisíc studentů a vyškolil více než dva tisíce instruktorů a praktikantů.
Deepak Chopra
Deepak
Chopra
Deepak Chopra (*1947) je americký lékař a spisovatel. Narodil se v Indii v Novém Dillí. Jeho otec Krishan Chopra (1919-2001) byl předním indickým kardiologem. Deepak šel v jeho šlépějích, po studiích medicíny začal kariéru jako internista a endokrinolog. V roce 1968 odešel do USA. Přednášel na Tuftově univerzitě a na lékařské fakultě bostonské univerzity. Je zakládajícím prezidentem Americké asociace ájurvédské medicíny. V roce 1993 se přestěhoval i s rodinou (manželka a dvě děti) do jižní Kalifornie.

Chopra je autorem více než sedmdesáti knih, které byly přeloženy do pětatřiceti jazyků, na celém světě se prodalo více než dvacet milionů výtisků.
Anker Larsen
Anker
Larsen
Johanes Anker Larsen (1874-1957) byl dánský spisovatel a dramatik. Narodil se na malém dánském ostrově Langeland a až do svých šestnácti let žil na statku mezi venkovany. Po nedokončených studiích teologie, filozofie a práv pracoval mimo jiné jako nápověda u divadla a korektor v časopise, posléze jako divadelní herec a režisér v Kodani. Je autorem nebo spoluautorem 12 divadelních her, 10 románů a 23 novel. V roce 1923 vyhrál literární soutěž o nejlepší dánský a norský román. Vítězná kniha Kámen mudrců (1923) proslula i na mezinárodní scéně. Další knihy vydané v českém překladu: Člověk v blázinci, Dveře dokořán, Znamení věčnosti, Spolu opustíme den, Vykoupení pastora Nema.
Gennadij Malachov
Gennadij
Malachov
Gennadij Malachov (*1954) je ruský autor knih o zdraví, léčení a zdravém životním stylu. Ve dvaceti letech ho začaly trápit bolesti zad a hemeroidy. Lékaři mu nedokázali příliš pomoci, proto se snažil pomoci si sám. Studoval alternativní léčebné postupy, tibetské a čínské lékařství. Později vytvořil vlastní soustavu uzdravování, kterou si ověřoval sám na sobě. Přes kritiku ze strany některých lékařů jsou jeho knihy stále velice populární a prodalo se jich několik milionů výtisků.

Z knih vydaných v českém překladu: Osud, život, zdraví, Lunární kalendář v každodenním životě, Urinoterapie - Lék z vlastní čistírny, Uzdravení karmy, Dokonalé očista těla, Jak vyléčit 200 nejčastějších nemocí, Zlatá pravidla stravování, Zlatá pravidla očisty a hladovění, Bioenergetika člověka
Anthony de Mello
Anthony de
Mello
Anthony de Mello (1931-1987) byl jezuitský kněz, filozof a psychoterapeut. Narodil se v indické Bombaji. Vystudoval filozofii, psychologii a spirituální teologii na univerzitách ve Španělsku a Itálii. Dlouhodobě působil ve Spojených státech. Při svém pobytu v Indii založil v Pune institut pastoračního poradenství Sádhana (Cesta k Bohu). Byl člověkem plným optimismu, humoru a radosti ze života, prožíval a poutavě vyjadřoval mystiku každodenního života. Ve svých knihách dovedně kombinoval moudrost a spiritualitu různých kultur, hojně citoval, vyprávěl příběhy a rozvíjel myšlenky o duchovním životě nezávislém na konkrétním vyznání. Zemřel v New Yorku.
Eckhart Tolle
Eckhart
Tolle
Eckhart Tolle (*1948), rodným jménem Ulrich Leonard Tolle, je světoznámý spisovatel, filozof a duchovní učitel. Po zlomovém transpersonálním zážitku v roce 1977 radikálně změnil způsob svého života a několik let strávil v mystickém vytržení jako bezdomovec. Změnil si jméno podle středověkého mystika Mistra Eckharta. Další roky pracoval jako konzultant v Londýně. Od roku 1995 žije v kanadském Vancouveru. Jeho první kniha "Moc přítomného okamžiku" vydaná v roce 1997 se stala světovým bestsellerem a byla přeložena do 33 jazyků.
Eduard Tomáš
Eduard
Tomáš
JUDr. Eduard Tomáš (1908-2002) byl významný český mystik, jogín a spisovatel. Je autorem řady knih s duchovní tématikou.

Narodil se v Přemyšlu v Polsku českým rodičům. V dětství s nimi hodně cestoval. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Během 2. světové války se aktivně zapojil do odboje proti nacistům, po válce dostal vyznamenání za chrabrost od prezidenta republiky. Do roku 1955 byl zaměstnán jako státní úředník, pak byl přeložen k manuální práci. Zpočátku mohl pracovat pouze jako brigádník a pomocný dělník, později získal místo mechanizátora v závodě Železniční stavitelství, kde vydržel až do důchodu.

V 60. letech začal veřejně přednášet v Unitarii v Praze, jeho činnost však byla režimem zakázána. Po roce 1989 začal znovu se svou ženou Mílou Tomášovou veřejně působit, napsal řadu knih, jeho přednášky se konaly v pražské Lucerně.
Kerstin Simoné
Kerstin
Simoné
Kerstin Simoné (*1963) je německá autorka ezoterických knih, ve kterých zprostředkovává poselství bytosti známé jako staroegyptský bůh Thovt. V kontaktu s vyššími frekvenčními úrovněmi je přes 25 let. Zpočátku prakticky studovala různé metody channelingu, až posléze vyvinula svoji vlastní techniku tlumočení. Po tragické události, kterou prožila v roce 2003, se Thovt stal jejím blízkým přítelem, učitelem a stálým průvodcem. Ve svých knihách tlumočí jeho praktické a univerzální poselství, které, jak říká, bylo v minulosti vyhrazeno pouze úzkému okruhu adeptů tajných nauk.


Všichni autoři (abecední seznam)