Jasmuheen

Knihy » Autoři » J » Jasmuheen

Jasmuheen (*1957), rodným jménem Ellen Greve, je australská breathariánka a autorka více než dvaceti knih o pránické výživě, meditaci a různých ezoterických tématech.

Jasmuheen Její rodiče přišli do Austrálie jako pováleční imigranti z Norska. Má dobré manažerské schopnosti, do roku 1992 se živila obchodem a podnikáním. V roce 1993 prošla podle svého svědectví pránickým zasvěcením a začala žít ze Světla. Prána podle ní může zajistit tělu dostatečnou výživu a může zcela nahradit jinak nezbytný přísun potravy a vody. Na toto téma pořádá po celém světě workshopy a semináře. Některá její tvrzení vzbuzují kritické reakce, například to, že její DNA není tvořena dvěma ale dvanácti řetězci nukleotidů. Říká, že díky channelingu je v kontaktu s Nanebevzatými Mistry, jejichž poselství zprostředkovává v některých svých knihách.

V roce 1996 založila Mezinárodní velvyslanectví M.A.P.S. (Movement of an Awakened Positive Society - Hnutí probuzené a pozitivní společnosti). V roce 1997 založila Alianci velvyslanectví M.A.P.S. - sdružení lidí, kteří jsou oddáni celosvětovému míru a harmonii. Velvyslanectví bylo zřízeno ve 33 zemích světa. Působí také jako redaktorka internetového zpravodaje Velvyslanectví M.A.P.S. s názvem Hlas ELRAANIS (The ELRAANIS Voice).

V listopadu 2005 prezentovala Pránický program Společnosti pro vědomý život v OSN ve Vídni. Je zakladatelkou Akademie sebeposílení (Self Empowerment Academy) a Kosmické internetové akademie (Cosmic Internet Academy, CIA).

V souvislosti s jejími knihami došlo podle britských novinářů k nejméně čtyřem úmrtím lidí, kteří se neúspěšně pokusili podle návodů v knihách postupovat. Z tohoto důvodu byla prý Jasmuheen vyšetřována policií v Austrálii, Velké Británii a Francii. Na smrti žádného člověka však neměla přímý podíl a obvinění byla zproštěna.

V roce 1999 se zúčastnila několikadenního natáčení pro australskou televizi v rámci pořadu "60 minut". Čtyři dny nepřijímala žádnou tekutinu ani potravu. Byla přitom sledována filmovým štábem a lékařkou, která dohlížela na její zdravotní stav. Po 48 hodinách doktorka Beres Wencková prohlásila, že trpí příznaky akutní dehydratace. Po čtyřech dnech Jasmuheen uznala, že ztratila na váze, při kontrole byl zjištěn úbytek šesti kilogramů. Její zdravotní stav se podle lékařky zhoršoval, puls se jí zdvojnásobil a měla problémy s verbální komunikací. Jasmuheen trvala na tom, že se cítí dobře. Autoři dokumentu na doporučení doktory Wenckové experiment přerušili, zdůvodnii to tím, že nechtějí, aby došlo k ohrožení jejího života. Jasmuheen takové zdůvodnění odmítla a oponovala tím, že podmínky při natáčení nebyly vyhovující (znečištění ovzduší, stres, nedůvěra).

Jasmuheen má i přes kritiku ze strany vědců a některých novinářů mnoho stoupenců. Její knihy jsou vydávány po celém světě, přeloženy byly i do češtiny.

Z vydaných knih: Umění harmonického života (1994, česky 2013), Pránická výživa (1995, česky 2012), Naši potomci - X-re-generace (1998), Čarodějova dílna (1999), Tanec s vlastním Božstvím: mediální mánie, mistrovství a smích (1999), Vyslanci Světla - Projekt světového zdraví a světového hladu (1999), Plavba do ráje (2001), Boží záře - Na cestě s Mistry magie (2001), Zdraví čtyř těl (2001), Spoluvytvoření Ráje (2001), Strava bohů (2003, česky ve dvou knihách 2005 - Strava bohů, Božská výživa), Zákon Lásky (2004), Harmonické léčení a cesta Nesmrtelných (2005), Deník z temné komory - Svoboda cesty nesmrtelných (2005), Pránický program (2005, česky pod názvem Využití prány 2009), Magická meditace (2008, česky 2013), Cesty breathariánů - Vzpomínky a motivace (2011, česky 2012 pod názvem Život bez jídla)

Autor fotografie: Wouter Hagen, licence CC BY-SA 3.0

Odkazy: http://www.jasmuheen.com/, http://en.wikipedia.org/wiki/Jasmuheen

Řadit podle||
Zobrazit všechno | Stránky:
Zobrazit všechno | Stránky: