Cayce Edgar

Knihy » Autoři » C » Cayce Edgar

Edgar Cayce Edgar Cayce (1877-1945) byl slavný americký jasnovidec a vizionář známý pod přídomkem "spící prorok", zakladatel Asociace pro výzkum a osvícení (Association for Research and Enlightenment).

Narodil se 18. března 1877 na farmě u Hopkinsville v Kentucky do farmářské rodiny se šesti dětmi. Už od malička byl silně nábožensky založený a citlivý, ve vizích se setkával s mrtvými příbuznými. Jakmile se naučil číst, často si četl v Bibli. Jednou se mu zjevil anděl, který jej upozornil na jeho mimořádnou schopnost zapamatovat si obsah každé knihy, kterou si dá před usnutím pod polštář.

Po dokončení základní školy pracoval na farmě, později v obchodě s obuví a v knihkupectví v Hopkinsville, kam se se svou rodinou přestěhoval.

Ve dvaceti letech po ztrátě hlasu a bezvýsledné snaze lékařů o vyléčení mu pomohl až léčitel a hypnotizér Al Layne, který jej uvedl do hypnózy, v níž sám sobě diagnostikoval příčinu problémů s hlasivkami a probudil se uzdravený. Po této zkušenosti začal Cayce své schopnosti v hypnóze používat pro bezplatnou pomoc jiným lidem (po probuzení si nepamatoval nic, co v tranzu říkal). Nejdříve jen v okruhu rodiny a známých, později byl k dispozici všem zájemcům. Mnohdy stačil dopis s adresou a jménem, aby Edgar nemocnému pomohl. Většinou doporučoval dietní omezení, konkrétní cviky nebo jiné postupy. Řada lékařů jeho rady dodnes využívá při léčbě některých nemocí.

V roce 1903 se oženil s Gertrudou Evansovou, měl s ní tři děti, jedno zemřelo jako dvouměsíční. V letech 1912 až 1923 žil s rodinou v Selma v Alabamě. Pracoval ve fotografickém ateliéru. V roce 1923 začal poprvé v hypnotickém tranzu hovořit o reinkarnaci. Jakožto hluboce věřící křesťan měl ovšem s reinkarnací velký problém, určitou dobu chtěl dokonce veškerou aktivitu v oblasti hypnózy ukončit. Nakonec jej přesvědčily různá místa v Bibli, které lze vyložit ve prospěch reinkarnace. Během dalších dvaceti let hovořil v tranzu o dávných civilizacích, zemích Og, Atlantidě, Lemurii nebo o starověkém Egyptě a o náboženských otázkách.

V roce 1929 byla založena Cayceho nemocnice ve Virginia Beach, kterou sponzoroval bohatý makléř Morton Blumenthall. Cayce žil ve Virginia Beach od roku 1925 až do své smrti.

V roce 1943 se po vydání článku v časopise Coronet s názvem "Zázračný muž z Virginia Beach" ještě zvýšil zájem o jeho sdělení. Mezi jeho klienty patřila i řada známých osobností jako Woodrow Wilson, Thomas Edison, Irving Berlin nebo George Gershwin. V tranzu se mu dostalo varování, že by měl kvůli svému zdraví omezit vstupy do hypnózy. Cayce chtěl ale vyhovět lidem, kteří potřebovali pomoc a proto se do tranzu dostával až osmkrát za den. Velmi jej to vyčerpávalo. Zemřel po mrtvici 3. ledna 1945 ve věku 67 let. Pohřben je na hřbitově v Hopkinsville. Jeho poslední slova zněla: "Jak velice dnešní svět potřebuje Boha!"

Mnohá z jeho sdělení z období před rokem 1923 se nezachovala. Pozdější výklady zapisovala sekretářka Gladys Davisová, kterou si Cayce v roce 1923 najal. Bylo tak pořízeno více než 14 tisíc zápisů z vizí, ze kterých čerpají i autoři knih.

Řadit podle||
Zobrazit všechno | Stránky:
Zobrazit všechno | Stránky: