Tolle Eckhart

Knihy » Autoři » T » Tolle Eckhart

Eckhart Tolle Eckhart Tolle (*1948), rodným jménem Ulrich Leonard Tolle, je světoznámý spisovatel, filozof a duchovní učitel. Narodil se v Německu. Ve třinácti letech se přestěhoval s otcem do Španělska. V devatenácti letech odešel do Anglie a vystudoval filozofii, psychologii a literaturu na Londýnské univerzitě. Postgraduálně studoval v Cambridge. Po zlomovém transpersonálním zážitku v roce 1977 radikálně změnil způsob svého života a několik let strávil v mystickém vytržení jako bezdomovec. Změnil si jméno podle středověkého mystika Mistra Eckharta. Další roky pracoval jako konzultant v Londýně. Od roku 1995 žije ve Vancouveru.

Jeho první kniha "Moc přítomného okamžiku" vydaná v roce 1997 se stala světovým bestsellerem a byla přeložena do 33 jazyků. V roce 2001 vyšlo pokračování s praktickými radami "Moc přítomného okamžiku - pracovní kniha". V roce 2003 vydal knihu "Ticho promlouvá". S velkým čtenářským ohlasem se setkala i kniha "Nová Země" vydaná v roce 2005. Knihy pro děti "Miltonovo tajemství" a "Naši andelé strážní" se na pulty obchodů dostaly v roce 2008, ve druhém případě o rok později.

Eckhart Tolle pořádá přednášky a workshopy, cestuje po celém světě a na dotazy diváků odpovídá i prostřednictvím své internetové televize EckhartTolleTV.

Odkaz: http://www.eckharttolle.com/

Řadit podle||
Zobrazit všechno | Stránky:
Zobrazit všechno | Stránky: