Angaangaq

Knihy » Autoři » A » Angaangaq

Angaangaq Angaangaq (*1949) je grónský inuitský šaman a léčitel, stařešina národa Kalaallitů ze západního Grónska. jméno Angaangaq doslova znamená "muž, který je podoben svému strýci". Je nositelem titulu "Angakkorsuaq" (Velký šaman).

Narodil a vyrůstal v Kalaallit Nunaat na severu Grónska. Protože v jeho rodině už po mnoho generací vyrůstali tradiční léčitelé, matka a babička jej na tento úkol odmalička připravovaly. Vzhledem k ekologické krizi a klimatickým změnám v Grónsku obdržel jako mladý muž od stařešinů svého národa příkaz, aby rozšířil duchovní poselství Eskymáků do celého světa. Tento úkol jej během uplynulých třiceti let zavedl do čtyřiceti zemí v pěti světadílech.

Je považován za duchovního vůdce inuitských kmenů a na půdě OSN zastupuje původní obyvatelstvo Arktidy. Je také delegátem Programu OSN pro životní prostředí (UNEP) a Stálého fóra OSN pro otázky původních obyvatel (UNPFII).

Ve své práci kombinuje poznatky západní vědy a tradiční eskymácké učení. Pořádá přednášky, vede semináře, léčitelské kroužky a kurzy dalšího vzdělávání.

Odkaz: http://www.icewisdom.com/angaangaq/

Řadit podle||
Zobrazit všechno | Stránky:
Zobrazit všechno | Stránky: