Russell Peter

Knihy » Autoři » R » Russell Peter

Peter RussellPeter Russell MA, DCS, FSP (*1946) je britský vědec a spisovatel, autor deseti knih a producent tří filmů o podstatě vědomí a evolučním vývoji. Je členem Institutu noetických věd (Institute of Noetic Sciences, IONS) v kalifornské Petalumě, Nadace Findhorn, čestným členem Budapešťského klubu a redaktorem časopisu The Upanishads.

Narodil se v Londýně, vystudoval matematiku, teoretickou fyziku a experimentální psychologii na univerzitě v Cambridge. Pak odešel do Indie, kde si v praxi vyzkoušel meditační techniky Východu (největší zájem věnoval Maharišiho transcendentální meditaci). Po návratu do Velké Británie postgraduálně vystudoval informatiku a na univerzitě v Bristolu získal doktorát v oboru neurofyziologie meditace. V polovině 70. let navázal spolupráci s Tonym Buzanem, výzkumníkem v oblasti mozku, s nímž vytvořil unikátní systém myšlenkových a mentálních map.

V následujícím období se stal konzultantem řady firem (IBM, Apple, American Express, Swedish Telecom), pro které vyvinul programy udržitelného ekologického podnikání spojené s rozvojem osobností u zaměstnanců, s lepším využitím jejich kreativních schopností, dobrém zvládání stresu, apod.

V současné době pořádá semináře o evoluci vědomí. Snaží se o porozumění hlubšímu, spirituálnímu významu transformačního času, ve kterém žijeme, a v tomto smyslu je považován za jednoho z nejprogresivnějších futuristů.

Z vydaných knih: Technika transcendentální meditace (1976), Meditace (1978), Kniha o mozku (1979), Okno v čase (1992, 2009), Probuzení včas (1992), Probuzení globálního mozku (1995), Revoluce vědomí (1999, spoluautor), Od vědy k Bohu (2002)

Odkaz: http://www.peterrussell.com/

Řadit podle||
Zobrazit všechno | Stránky:
Zobrazit všechno | Stránky: