Dušek Jaroslav

Knihy » Autoři » D » Dušek Jaroslav

Jaroslav Dušek (*1961) je český divadelní a filmový herec, improvizátor, režisér, moderátor, libretista a scénárista.

Jaroslav Dušek Po gymnáziu studoval na několika vysokých školách, žádnou však nedokončil. Pracoval jako topič, noční hlídač, umývač oken, vodárenský dělník, uklízeč a strojník energetických zařízení. V roce 1981 založil společně s Janem Bornou divadlo Vizita. Od roku 1987 byl dva roky asistentem Ivana Vyskočila na Lidové konzervatoři, která se po roce 1989 změnila na Konzervatoř Jaroslava Ježka. Zde působil do roku 2000 jako vedoucí dramatického oddělení. Učil také na JAMU, DAMU a VOŠ.

Je spoluautorem libret k operám Opera La Serra a Nagano. Pro televizi připravil pořad Taxi, prosím s Janem Krausem, namluvil také animovaný seriál pro děti O Kanafáskovi. Napsal několik scénářů pro televizi a rozhlas. Zahrál si v řadě českých filmů. V roce 2003 účinkoval v one man show Roba Beckera Caverman v Klubu Lávka. Vystupuje v divadelních představeních inspirovaných knihami Miguela Ruize Čtyři dohody a Pátá dohoda.

Český klub skeptiků Sisyfos mu v roce 2008 udělil anticenu Bludný balvan za "dobré šamanské rady pro každý den".

Vydané knihy: Nenucený výsek (rozhovory, 2004), Ze mě - Cesta blázna a vnitřní svět Jaroslava Duška (autorka Pavlína Brzáková, 2011), Tvarytmy (2014)

Řadit podle||
Zobrazit všechno | Stránky:
Zobrazit všechno | Stránky: