Starbird Margaret

Knihy » Autoři » S » Starbird Margaret

Margaret Starbird Margaret Starbird (*1942) je americkou spisovatelkou, autorkou čtyř knih dokazujících, že Ježíš a Marie Magdaléna byli manželé. Vystudovala literaturu a německý jazyk na univerzitě v Marylandu a teologii na Vanderbiltově univerzitě v Nashville. Studovala také na univerzitě Christiana Albrechta v německém Kielu. Působila jako učitelka matematiky a jazyků v programu vzdělávání dospělých. Pořádá přednášky, vede tvořivé dílny a duchovní cvičení po celých Spojených státech i v dalších zemích. Je matkou pěti dětí. Spolu s manželem žije nedaleko Seattlu ve státě Washington.

Její dílo spolu s publikacemi Lynn Picknett a Michaela Baigenta výrazně ovlivnily Dana Browna při psaní Šifry mistra Leonarda.

V knize "Žena s alabastrovým džbánem" (1993) přichází s hypotézou, že svatá Sára byla dcerou Ježíše a Marie Magdalény. Jméno Sára znamená princezna nebo vznešená paní. V textu se často odvolává na gematrii, tradiční numerologický systém zaměřený na hebrejskou abecedu. Katolická církev podle Margaret potlačila ve své teologické koncepci ženský princip, čímž způsobila nevyváženost v křesťanské spiritualitě.

Řadit podle||
Zobrazit všechno | Stránky:
Zobrazit všechno | Stránky: