Rohr Richard

Knihy » Autoři » R » Rohr Richard

Richard Rohr

Richard Rohr (*1943) je americký františkánský kněz, kazatel a spisovatel. Snaží se o oživení křesťanství pomocí integrace akce a kontemplace, návratu ke kořenům duchovního života - k mystice. V některých knihách věnovaných mužským formám spirituality oslovuje hledající muže.

Narodil se ve městě Topeca ve státě Kansas německým rodičům. V roce 1961 vstoupil do františkánského řádu. Vystudoval teologii ve františkánském semináři a v roce 1970 byl vysvěcen na kněze. V roce 1971 založil rodinnou komunitu New Jerusalem v Cincinatti ve státě Ohio.

Je jedním ze zakladatelů charismatické obnovy v USA, později se však přestal v tomto směru angažovat. V roce 1986 založil Centrum pro akci a kontemplaci v Albuquerque v Novém Mexiku.

Bývá hostem rozhlasové show Oprah and Friends. Pravidelně přispívá do časopisů Sojourners a Tikkun. V současné době žije poblíž františkánské komunity v Albuquerque a dělí svůj čas mezi místní službu, kázání a vyučování na všech kontinentech. Několikrát navštívil i Českou republiku a Slovensko.

Z vydaných knih: Všechno má své místo - dar kontemplativní modlitby, Adamův návrat, Enneagram, Skryté věci, Jednoduchost, Nahá přítomnost

Řadit podle||
Zobrazit všechno | Stránky:
Zobrazit všechno | Stránky: