Zelená pro život

Knihy » Autoři » B » Boutenko Victoria|Knihy » Kategorie » Syrová strava|Knihy » Kategorie » Vegetariánství|Knihy » Kategorie » Zdravá výživa|Knihy » Nakladatelství » Plejády

Cena:390,-
dostupnost: 1-6 dnů
220 stran, vazba brožovaná,
formát: 210x140 mm, vydáno 2016
hodnocení:2.89, (1 min / 5 max), hlasů:9

O významu zelených smoothies pro zdraví člověka

Expertka na syrovou stravu Victoria Boutenko se vrací s nejnovějšími objevy v novém doplněném vydání knihy Zelená pro život. Autorka ruského původu a matka tří dětí ke svým pozoruhodným objevům o léčivé síle zelených rostlin a zelených smoothies přidává nový výzkum o důležité úloze omega-3 a omega-6 mastných kyselin v metabolismu. V knize dále najdete výživové hodnoty vybraných zelených smoothies a aktualizované poznatky o ovoci a zelenině z ekologického zemědělství srovnané s konvenční produkcí. Kniha je vhodná pro každého, ať už vitariána, vegana, vegetariána i milovníka masa, kdo si přeje jíst zdravou stravu, aniž by musel dávat za oběť chuť jídla nebo životní styl.

Přelomový výzkum Victorie Boutenko srovnávající stravu volně žijících šimpanzů s běžnou západní stravou je základním stavebním kamenem této knihy. Její pozorování dávají čtenářům návod, jak obnovit jejich zdraví a zlepšit život. Mezi její zjištění se například řadí poznatky o: hojnosti bílkovin v zelených listech, významu zelených rostlin pro vnitřní rovnováhu těla, důležitosti žaludeční kyseliny, schopnosti zeleného vytvářet zásadité prostředí v organizmu, léčivé síle chlorofylu a dalších. V tomto doplněném vydání najdete nové svědectví a další recepty, které vám, čtenářům, dodají sebevědomí a inspiraci objevovat zelené smoothies na vlastní pěst.

Victoria Boutenko získala ocenění za publikace Zelená pro život (Green for Life), Raw Family: pravdivý příběh prozření (Raw Family: A True Story of Awakening), 12 kroků k syrové stravě (12 steps to Raw Foods) a Typické recepty vitariánské rodiny (Raw Family Signature Dishes). Jako šéfkuchařka, učitelka, vynálezkyně, vědkyně a autorka zelené filozofie vyučuje o zdravém životním stylu po celém světě. Výsledkem jejího učení jsou milióny lidí, kteří pijí zelené smoothies a jedí syrovou stravu. Boutenko pokračuje v cestování a sdílí svou gurmánskou vitariánskou kuchyni a svůj fascinující životní příběh plný odhodlání. Žije v Ashlandu ve státě Oregon.

Ohlasy na knihu:

"Zelená pro život je revoluční kniha s jednoduchou myšlenkou, jejíž čas právě nastal. Je zřejmé, že pro čtenáře, kteří touží po cestě ke zdravému životu, je inspirací a skvělým zdrojem informací." (Midwest Book Review)

"Za více než 35 let praxe jako psychiatr, spolupracující s Lékařskou fakultou Harvardovy univerzity (Harvard Medical School), jsem se naučil dobře jednu věc: chování lidí se velmi těžko mění. Nyní mě Victoria Boutenko přesvědčila o opaku... Třicet dní popíjení zelených smoothies změní, jak se cítíte a vnímáte. To není malý výkon na tak útlou knihu." (MUDr. A. Wiliam Menzin, Harvardova Univerzita)

"Naše tělo se skládá pouze z látek, které do něho dáváme, ze stravy, kterou přijímáme. Když jíme "mrtvé" - průmyslově vyrobené a tepelně ošetřené (zneužité) potraviny, nemůžeme se divit, že se necítíme ve své kůži. To se dá změnit. Živá syrová strava = člověk plný životní energie!" (Andrej Maťko, nakladatel)

"Victorie, opět jsi to zvládla! Miluji Tvou novou knihu. Přinese zdraví milionům lidí, sníží riziko degenerativních chorob pro budoucí generace a už nyní ulehčí život nám všem. To si musíte přečíst!" (Dr. Ruza Bodganovich, světově proslulá lektorka a autorka knihy The cure is in the cause)
Obsah

Předmluva k českému vydání (Andrej Maťko)
Předmluva (A. William Menzin, MD)
Úvod k doplněnému vydání
Úvod

1. Odvažte se pozorovat!
2. Co scházelo v našem jídelníčku složeném ze syrové stravy?
3. Jak jedí šimpanzi
4. Revoluce zelených smoothie
5. Proč je tak těžké milovat zelené?
6. Zelené: nová skupina potravin
7. Hojnost bílkovin v zeleném
8. Vláknina: kouzelná houba
9. Zeleným k homeostáze
10. Význam žaludeční kyseliny
11. Roseburgská studie
12. Zelené dělá tělo alkaličtějším
13. Zdravá půda je cennější než zlato
14. Léčivá síla chlorofylu
15. Moudrost rostlin
16. Zelené: Průvodní zdroj omega-3 kyselin
17. Pocta doktorce Anně
Skutečné příběhy
Svědectví účastníků Roseburgské studie
Recepty na zelené smoothies

Poznámky
Vybraná použitá literatura