Otevírání dveří do nitra

Knihy » Autoři » C » Caddy Eileen|Knihy » Kategorie » Duchovní cesta|Knihy » Kategorie » Šťastný život|Knihy » Nakladatelství » Eugenika

Cena:280,-
dostupnost: 1-6 dnů
216 stran, vazba brožovaná,
formát: 200x130 mm, vydáno 2015
hodnocení:3.56, (1 min / 5 max), hlasů:9

Průvodce plným životem

Eileen Caddyová byla zakladatelka slavné duchovní komunity Findhorn ve Skotsku. Tato pozoruhodná žena se v celém svém životě naučila řídit tichým vnitřním hlasem. Tato kniha shrnuje podstatu toho, čím žila a co se snažila zprostředkovat druhým. Je to jednoduché učení, ve kterém jako kdyby se nám promlouval sám Stvořitel. Krátké texty jednoduše, ale zároveň poeticky a meditativně přibližují duchovní hodnoty. Kniha je koncipována jako celoroční deník, který nabízí inspiraci, praktické rady a podněty pro každodenní duchovní růst.

Související články na Gnosis: Jsem s tebou, buď se Mnou..., Prožívej svůj růst

Ukázka:

V co věříš? Věříš ve Mně? Věříš, že se Mnou můžeš kráčet a mluvit? Věříš, že když žiješ tímto duchovním životem v úplné shodě a jednotě se Mnou, že je to možné, že je to úplně praktický život, který funguje v každé oblasti? Najdi si čas zjistit a zhodnotit svou víru, a především se podle ní nauč žít. Příliš mnoho lidí zapomíná uvést tento způsob života do praxe. Sice o něm vyprávějí, ale nedokázali ještě ani sobě, ani světu, že to funguje, a že když ve všem vidíš Mne a přivoláváš Mne a hledáš Mou pomoc, všechno ve tvém životě začne zapadat na své místo. Začneš-li poslouchat Můj tichý, slabý hlas ve svém nitru, začneš se rozvíjet jako nádherný květ a zjistíš, jak je duchovní život skutečně praktický a nádherný.

* *

Řídíš-li se Mými zákony a posloucháš je, tvůj život začne být bohatý a hojně požehnaný. Neposlouchej tyto zákony a dřív nebo později zjistíš, že jsi na šikmé ploše, dokud nezjistíš, kde jsi udělal chybu, a nerozhodneš se to napravit. Musíš začít klást na první místo to, co má být prvořadé, přestat být vzpurný a začít hledat Mne i Mé království. Není to lehké, jestliže jsi klesl až na dno a zdá se ti, že život nemá smysl. Přesto to budeš muset udělat. Polož nohu na nejnižší příčku žebříku a začni stoupat bez ohledu na to, jak těžké se ti to v této chvíli možná zdá. Jakmile se dostaneš na vyšší příčku a postupně se dostaneš z beznaděje, do které si klesl, život se začne v tvých očích měnit a ty objevíš jeho skutečný smysl.

* *

Žít duchovním životem neznamená být připraven o všechny pozemské výhody, které potřebuješ a jež ti usnadňují život. Prostě to znamená, že všechno, co potřebuješ, využíváš pro dobro celku a pro Mou čest a slávu. Když to už nepotřebuješ, vrátí se to ke Mně s láskou a díky, protože víš, že všechno, co máš, je Mé. Uvidíš, že čím více věcí se vzdáš, tím větší prostor si uděláš pro ještě více nových věcí. Přijímej všechno, co potřebuješ, ale nikdy to nechtěj vlastnit. Čím více chceš něco vlastnit, tím větší je pravděpodobnost, že o to přijdeš. Mé sýpky jsou naplněny. Když budeš vyznávat správné hodnoty, nebudeš mít v ničem nedostatek. Jen si pamatuj, že musíš vždy ve všem klást na první místo Mne, být za všechno vděčný a vracet Mi to, co už nepotřebuješ.