Osho o Zenu

Knihy » Autoři » O » Osho|Knihy » Kategorie » Duchovní cesta|Knihy » Kategorie » Zen|Knihy » Nakladatelství » Pragma

nedostupné
dočasně nedostupné
192 stran, vazba brožovaná,
formát: 208x140 mm, vydáno 2005
hodnocení:3.17, (1 min / 5 max), hlasů:6

Deset let po své smrti je Osho všeobecně považován za jednoho z nejvýznamnějších duchovních vůdců dvacátého století. Oshovo rozsáhlé učení je vždy odvážné a nepředvídatelné - podle jeho vlastních slov "duchovně nepatřičně mystické". Směřuje k vytvoření "nového člověka", jedince, který je osvobozen od zastaralých ideologií, doktrín a dogmat. V této knize hovoří Osho o zenu jako o možné cestě k usmíření Východu a Západu, náboženství a vědy. Budoucnost lidstva se bude stále více přibližovat pojetí Zenu, neboť sblížení Východu a Západu je možné jen skrz něco takového, jako je zen, který je pozemský a přitom nadpozemský.

Zázrak spočívá v tom, že Zen se nezajímá ani o minulost, ani o budoucnost. Žije jen v přítomnosti. Jeho veškeré učení je zakořeněno a soustředěno v tom, co - "je".

Čtení této knihy je meditací samo o sobě: když odhodíte nashromážděné "vědomosti" života a uvolníte fyzické, duševní a emoční bloky, budete relaxovat v neobvyklém toku myšlenek, začnete vnímat přítomnost a její skrytý potenciál.

"Základním principem života je meditace. Vše ostatní je podružné."
Obsah

Úvod
1. Prázdné nebe
2. Příliš zenu
3. Guvernér města Kjóto
4. Muž na kopci
5. Neočekávaný kopanec
6. Cesta paradoxu. Odpovědi na otázky