Kouzelník ze Lhasy

Knihy » Autoři » M » Michie David|Knihy » Kategorie » Beletrie|Knihy » Kategorie » Tibet|Knihy » Nakladatelství » Synergie

Cena:280,-
dostupnost: 1-6 dnů
296 stran, vazba vázaná,
formát: 210x140 mm, vydáno 2015
hodnocení:3.00, (1 min / 5 max), hlasů:10

Novic, kvantový fyzik a prastaré tajemství

Když vtrhne Rudá armáda do Tibetu, je Tändzin Dordže, novic buddhistického kláštera, pověřen misí, která dá jeho životu skutečný smysl. V nejtemnější hodině své vlasti má překročit strmé štíty Himálají a vynést do bezpečí dva starobylé posvátné texty nevyčíslitelné hodnoty a nedozírného významu. O půl století později se vědec Matt Lester ocitá v podobně zásadní životní situaci. Za nevyjasněných okolností je požádán, aby přenesl svůj výzkum, jehož výsledky mohou změnit svět, z Londýna do Los Angeles.

Dobrodružné příběhy Tändzina a Matta se odehrávají paralelně, vykazují ale zarážející a překvapivá propojení. Tändzinova fyzicky vyčerpávající a odvážná pouť přes Himálaje, při které je mu Rudá armáda neustále v patách, se v mnohém podobá životní cestě Matta Lestera. I Matt musí překonat řadu traumatizujících problémů, jako je vášnivý vztah se snoubenkou Isabellou nebo potíže spojené se strmou profesní kariérou. V momentě, kdy Tändzin i Matt v rámci svých příběhů čelí konečné katastrofě, se jejich osudy náhle propojí nečekaným a překvapivým způsobem, který nás donutí přehodnotit vše, co jsem si o jejich životech do té chvíle mysleli.

Ukázka z knihy:

Jsem naprosto uchvácený nesmírným významem obou tubusů a nepřestávám si je fascinovaně prohlížet. Paldin Wangmo se mezitím ptá: "Myslíte, že mohly prorezavět skrz naskrz?"

"Je to možné, ale nepravděpodobné," odpovídá lama. "Před padesáti lety se při stavebních pracích v paláci Potála našly podobné svitky. Vyprávěl mi to opat, který byl při tom, když je Jeho Svatost otevřela. Kov válečků byl tak silný, že se v nich učení zachovalo ve skvělém stavu."

Lama každému z nás podává jeden tubus. Beru ho do dlaní a překvapí mě, jak je těžký. Uvědomím si, že je to ten nejvzácnější poklad, kterého jsem se kdy dotkl.

"Myslíte si, že tu starou, zapáchající ženštinu poslal Buddha?" ptám se, aniž bych se odvážil pohlédnout na Paldána Wangma.

"To nevím, Tändzine Dordže," odpovídá lama Cchering, "ale naučil jsem se nepodceňovat náhody. Všechno přece povstává z naší mysli a vše je podmíněno karmou, když se tedy několik událostí seběhne v tu samou chvíli a na tom samém místě, měli bychom jim věnovat zvláštní pozornost."