Zapomenutá tajemství hovorů s Bohem (antikvariát)

Knihy » Autoři » B » Braden Gregg|Antikvariát

Cena:80,-
stav: velmi dobrý / drobně poškozené desky
168 stran, vazba vázaná,
formát: 160x110 mm, vydáno 2015
hodnocení:3.33, (1 min / 5 max), hlasů:6

Skrytá síla krásy, požehnání, moudrosti a bolesti

Jaké zázraky nám dnes mohou přinést velká tajemství modlitby? Gregg Braden po více než dvacet let pátral po důkazech zapomenutého způsobu modlitby, o němž pevně věřil, že existuje. Kvůli překladatelským nepřesnostem, chybám a úpravám starověkých textů, které dnes známe pod jménem Bible, tohle tajemství do dnešní západní civilizace vůbec nedospělo. Na svých cestách však objevil, že v zapadlých klášterech středního Tibetu se starodávný - a hlavně účinný - způsob stále praktikuje, stejně jako se během posvátných obřadů dodnes užívá v odlehlých pustinách amerického Jihozápadu. Vůbec poprvé v novodobých dějinách tak máme příležitost se seznámit s prastarým uměním, jímž lze měnit svět.

Není třeba kvůli tomu začít chodit do kostela ani se učit slova modliteb. Řeč, které Vesmír rozumí, totiž vůbec není tvořena slovy. Mluvíme k němu pocity. A odpovědí jsou nám splněná přání, radost a hluboký vnitřní mír...

"V našem nitru jsou ukryté krásné i divoké síly." Těmito slovy popsal sv. František to, co starověké tradice považovaly za nejmocnější sílu, jaká vůbec může existovat - sílu modlitby.

To ale ani náhodou neznamená běžet do kostela, proklečet hodiny na kolenou nebo se dokonce stát členy nějaké církve. To, co jsme si zvykli nazývat modlitbou, totiž rozhodně nejsou sepjaté ruce ani drmolená slova. Všechny pradávné tradice všech koutů světa vypovídají o tom, že skutečným jazykem, jemuž ono veliké cosi - ať už je nazýváme Vesmír, Bůh nebo Zdroj - rozumí a na co odpovídá, jsou naše pocity.

Nikoli to, co říkáme, ale to, co cítíme, má moc měnit svět. Naši předkové to věděli. Jen se tohle zázračné tajemství nějak ztratilo v mlhách uplynulých tisíciletí. A je nejvyšší čas je vynést na světlo a začít používat.
Obsah

Úvod

1. kapitola: První tajemství
Náš zapomenutý způsob modlitby

2. kapitola: Druhé tajemství
Bolest je učitelem, moudrost ponaučením

3. kapitola: Třetí tajemství
Požehnání znamená úlevu

4. kapitola: Čtvrté tajemství
Krása proměňuje

5. kapitola: Páté tajemství
Vytvořte si své modlitby

Poznámky