Otázky a odpovědi

Knihy » Autoři » K » Krišnamurtí Jiddu|Knihy » Kategorie » Duchovní cesta|Knihy » Nakladatelství » Eugenika

nedostupné
titul je vyprodaný
153 stran, vazba brožovaná,
formát: 200x130 mm, vydáno 2005
hodnocení:2.00, (1 min / 5 max), hlasů:1

Sbírka otázek, jež byly Krišnamurtimu kladeny na přednáškách v Anglii, USA a Švýcarsku (1979-1980). Témata: Jáství, bezpečí, emoce, slova, vhled, vzdělávání, bolest, pravda, násilí, naděje, tvořivost, jednání, strach, reinkarnace, smrt, nespokojenost, osvícení, sex, vědomí, zodpovědnost, symboly, víra, svoboda...

"Ptát se znamená hledat. Společně budeme hledat, objevovat a nalézat správné odpovědi. Toto není delfská věštírna! Pohromadě budeme odhalovat smysl i význam otázky a hledat na ni odpověď. Neexistuje zde žádná autorita. Sedím na pódiu, aby všichni pohodlně viděli, avšak tento malý stupínek nenaznačuje, že já jsem pro vás autorita jen proto, že sedím na vyvýšeném místě." (Brockwood Park, Hampshire, Anglie - srpen 1979)

"Jaká je naše zodpovědnost globálně - nejenom k naší rodině, manželce a dětem - ale k celému lidstvu, protože my jsme lidstvem? Máme své iluze, své představy Boha, pojetí nebe a rituály naprosto totožné jako zbytek světa. Liší se jen názvy. Model je tentýž."

"Přikládáte-li obrovskou důležitost něčemu, co je pouze jednou ze součástí života, ničíte sami sebe. Život je celistvý, nikoliv jen jednou částí."

Související článek na Gnosis: Bez lásky bude vaše srdce prázdné