Ami, chlapec z hvězd

Knihy » Autoři » B » Barrios Enrique|Knihy » Kategorie » Beletrie|Knihy » Kategorie » O dětech a pro děti|Knihy » Nakladatelství » ANCH BOOKS

Cena:300,-
dostupnost: 1-6 dnů
215 stran, vazba brožovaná,
formát: 210x140 mm, vydáno 2012
hodnocení:2.62, (1 min / 5 max), hlasů:16

"Není snadné napsat ve třinácti letech knihu. V tomto věku nikdo literatuře moc nerozumí ani ho nijak zvlášť nezajímá. Ale já to udělám, protože Ami mi řekl, že jestli ho chci ještě vidět, měl bych napsat knihu o tom, co jsem s ním zažil. Varoval mě, že jen málo čtenářů mi bude rozumět. Řekl, že pro většinu lidí je snazší uvěřit spíše hrozným a smutným věcem než těm krásným a zázračným. Doporučil mi raději napsat, že tohle všechno je vymyšlené, pouhá fantazie, abych se vyhnul problémům. Dám na něho: takže - tohle je můj příběh nebo pohádka, jak chcete..."

Tak začíná své neuvěřitelné vyprávění malý Jihoameričan Pedrito. V jeden letní podvečer sedí u moře na skále a vidí, jak nad mořem přistává UFO. Z lodi vystoupí bělovlasý kluk přibližně stejného věku. Mezi chlapci se rozvine neobvyklý rozhovor a mimozemšťan Ami pozve Pedrita na vesmírnou procházku ve své lodi. Pedro zažije nevídaná dobrodružství a zasvěcení do tajů vesmíru i Země. Jejich intergalaktická loď nelétá, ale "umisťuje" se v časoprostoru. Navštíví s ní kontinenty Země i neznámé světy naší Galaxie vzdálené od nás mnoho světelných let. A to vše za jedinou pozemskou noc... Pedrito tam poznává vyvinuté bytosti a civilizace, které plně a radostně vnímají každý okamžik života a řídí se nejvyšším univerzálním prncipem - zákonem nezištné lásky.

Hned po prvním vydání se knížka stala bestsellerem v celé Jižní Americe. Příběh pokračuje v knize Ami se vrací.

Ukázka:

1. PRVNÍ SETKÁNÍ

Všechno začalo jednoho letního podvečera v malém přímořském městečku, kam jsme s babičkou jezdili na dovolenou skoro každý rok. Vždycky jsme bydleli v malém srubu, za kterým rostlo několik borovic a keřů a na zahrádce před domem plno květin. Náš domeček se nacházel mimo město blízko u moře a přímo na cestě, která vedla k pláži.

Moje babička ráda jezdí na dovolenou na konci léta, protože je všude méně lidí a taky proto, že je to levnější.

Začalo se stmívat. Seděl jsem na vysokých skalách poblíž osamělé pláže a pozoroval moře. Znenadání jsem nad sebou spatřil na nebi silné červené světlo. Něco se snášelo dolů, měnilo barvy a létaly z něj na všechny strany jiskry. Zpočátku jsem si myslel, že jsou to rachejtle nebo ohňostroj, ale jak to klesalo a přibližovalo se, pochopil jsem, že to nebude ani jedno z toho. Světlo totiž nabylo velikosti letadla, nebo dokonce něčeho většího.

Aniž by vydalo jakýkoli zvuk, zlehka dopadlo na mořskou hladinu asi padesát metrů od břehu přímo naproti mně. Navzdory záhadným okolnostem jsem se domníval, že jsem se stal svědkem letecké havárie.

Hledal jsem na nebi nějakého parašutistu, ale nikdo tam nebyl. Nic nenarušovalo ticho a klid opuštěné pláže. Chvíli jsem čekal, ale nic víc jsem už nezahlédl. Říkal jsem si, že tamto asi bylo jenom nějaké malé letadélko. Byl jsem klidný, ale ve vzduchu viselo něco zvláštního.

Když už jsem chtěl odejít, objevilo se v místě, kam objekt dopadl, něco bílého a pomalu to plavalo směrem ke skalám. Z toho jsem definitivně usoudil, že se skutečně jednalo o leteckou havárii.

Znervózněl jsem, neboť přeživší se pomalu přibližoval a já nevěděl, co dělat. Pátral jsem pohledem po dalších, ale nikoho jsem neviděl. Nevěděl jsem, jestli mám zůstat tam, kde jsem, nebo slézt ze skály na břeh a pomoci mu. Byl jsem hodně vysoko a trvalo by dlouho, než bych se dostal dolů. Naproti tomu přibližující se osoba vypadala velice čile a zdravě, soudě podle toho, jak energicky a rychle plavala.

Když se přiblížila, zjistil jsem, že se jedná o chlapce se sněhobílými vlasy. Doplaval ke skalám, a než začal šplhat nahoru, přátelsky se na mě podíval a usmál se. Říkal jsem si, že je asi rád, že přežil. Situace náhle nevypadala nijak dramaticky, a tak jsem se trošku uklidnil.

Chlapec se dal svižně do šplhání, a když byl nahoře a stál přede mnou, otřepal si vodu z hustých vlasů a spiklenecky na mě mrkl. Tím mě naprosto uklidnil. Přisedl na blízký skalní výstupek, odevzdaně si povzdechl a začal pozorovat hvězdy, které se zrovna rozsvěcovaly na obloze. Jako by se nic nestalo.

Chlapec byl o něco menší než já a zdál se být přibližně mého věku, možná o něco mladší. Myslel jsem si, že je v nějakém převleku, protože kromě bílé barvy vlasů byl oblečen do upnuté bílé kombinézy asi z nějakého nepromokavého materiálu - jak jsem vyvodil z toho, že nebyl mokrý - a bílých bot s hrubou podrážkou. Mohlo mi dojít, že v takových botách se plavat nedá, ale v tu chvíli jsem si to neuvědomil.

Na hrudi měl zlatý obrazec okřídleného srdce. Pomyslel jsem si, že jeho oděv asi není převlek, nýbrž uniforma nějaké organizace nebo snad sportovního klubu pro mladé, který má něco společné s letadly.

Na pásku, taky zlaté barvy, měl zavěšených několik přístrojů, které vypadaly jako rádia nebo mobilní telefony. A uprostřed byla veliká zářivá spona. Taky jsem zatoužil po takovém pásku, ačkoli jsem nevěděl, jestli bych se s ním odvážil na ulici. Byl to spíše oděv na večírek nebo karneval. Případně do nějakého klubu, jako byl ten jeho. Posadil jsem se vedle něho. Nějaký čas jsme zůstali potichu. A protože to nevypadalo, že by se chystal promluvit, zeptal jsem se ho já, co se stalo.

"Nouzové přistání," odpověděl s úsměvem.

Byl milý, měl zvláštní přízvuk a veliké, přátelské oči. Protože to byl kluk jako já, domníval jsem se, že pilotoval někdo starší.

"A pilot?" zeptal jsem se ho s pohledem upřeným na mořskou hladinu.

"Tady je, sedí vedle tebe."
Několik proroctví z pohledu autora:

"Když se sjednotí lidé a všechny národy, aby sloužili Lásce... (Žalm 102:22)

... překují své tanky na traktory a promění válečné stany na ozdravovny; žádná lidská bytost nebude škodit jiné a všichni navždy zapomenou, co je válka ... (Izajáš 2:4)

... a ti, kteří projdou výběrem, se stanou dědici nové Země a budou na ní přebývat služebníci Lásky. (Izajáš 65:9)
Obsah

PRVNÍ ČÁST
1. První setkání
2. Pedrito létá
3. Nedělej si starosti
4. Policie!
5. Unesen mimozemšťany
6. Otázka úrovně
7. Světla na obloze

DRUHÁ ČÁST
8. Ofir
9. Základní zákon
10. Vesmírné bratrství
11. Pod vodou
12. Nové časy
13. Modrá princezna
14. Tak brzy, Ami!