Gnose v aktuálním zjevení

Knihy » Autoři » R » Rijckenborgh Jan van|Knihy » Kategorie » Gnosticismus|Knihy » Nakladatelství » Lectorium Rosicrucianum

Cena:210,-
dostupnost: 1-6 dnů
243 stran, vazba vázaná,
formát: 210x130 mm, vydáno 2005
hodnocení:2.80, (1 min / 5 max), hlasů:10

Žijeme v době totální světové revolty. Věk Ryb ustupuje věku Aquaria, éře Vodnáře. Jako vždy v dějinách lidstva, také tento přechod je provázen intenzivním Božím usilováním. Gnose se zjevuje celému lidstvu jako vědění a zároveň jako síla k záchraně. Je přítomná a působí nyní, v živém dnešku, v nás a kolem nás. Každý člověk je povinen na Gnosi reagovat. Avšak způsob, jak reaguje, závisí zcela na jeho stavu vědomí. Gnose jej může z jeho stavu bytí pozvednout teprve tehdy, když člověk může na základě skutečného pochopení říci: "Staň se mi podle tvé vůle". V této knize jsou podrobně vysvětleny velkolepé perspektivy, které Gnoze v aktuálním zjevené člověku nabízí.

V knize Gnose v aktuálním zjevení Jan van Rijckenborgh nejprve vyčerpávajícím a do hloubky pronikajícím pohledem vysvětluje novou dobu, do níž již lidstvo vstoupilo. S tím jsou zároveň spojeny konsekvence pro žáky, kteří spolu s ním usilují o to, aby se vytčený cíl stal pro hledající lidi jasně poznatelným. Tato aktivita se neomezuje pouze na Nizozemsko, ale obrací se na celý svět. Duchovní škola Zlatého Růžového Kříže vyrůstá v "živé tělo", v němž jsou přítomny všechny hodnoty a síly, které může toužící duševní člověk použít. Jan van Rijckenborgh popisuje znovuzrození nové duše ve všech jednotlivostech, a to nikoliv jako teorii, ale z vlastní zkušenosti na této cestě. Jako gnostik má jasnou představu o možnostech a těžkostech svých žáků a povzbuzuje je, aby nesli plamen Růžového Kříže do světa "ne proto, aby škola byla velká," jak prohlašuje, "nýbrž proto, aby pomohli trpícímu lidstvu z jeho úpadku."