Dopis z lásky

Knihy » Autoři » H » Hanh Thich Nhat|Knihy » Kategorie » Člověk a příroda|Knihy » Kategorie » Šťastný život|Knihy » Kategorie » Transformace vědomí|Knihy » Nakladatelství » Metafora

Cena:170,-
dostupnost: 1-6 dnů
96 stran, vazba vázaná,
formát: 190x130 mm, vydáno 2014
hodnocení:2.38, (1 min / 5 max), hlasů:13

Láskyplný vzkaz Matce Zemi od jejích dětí

Autor téhle rozsahem nevelké, ale myšlenkami ohromné knihy, buddhistický mnich Thich Nhat Hanh se pustil do psaní dopisu. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby ovšem adresátem nebyla naše planeta. Je přesvědčen, že pokud ji budeme chápat jako něco, na čem prostě jen žijeme, a nepochopíme, že jsme její nedílnou součástí, nikdy nemůžeme dosáhnout svého plného potenciálu a uzdravení - našich životů, našich duší, i celé Země.

"Pokud pochopíme, že Země je živoucí bytost,“ říká autor, "dokážeme se uzdravit a dokážeme uzdravit i samu Zemi. … Jestliže budete schopni pohlížet na vlastní tělo jako na zázrak, budete vnímat jako zázrak i Zemi a tělo Země se začne uzdravovat."

K tomu, abychom se i my nechali unášet tímto proudem lásky, se nemusíme stát buddhisty a už vůbec ne mnichy. Přesto se můžeme naučit hlubšímu vnímání, vcítění a jednoduchým meditacím, k nimž dostaneme právě tak jednoduchý a pochopitelný návod.

"Máme nádherný domov. Planeta Země, ze které jsme se před miliardami let narodili, nás opatruje a chrání. Buďme ji proto vděční."

"Projev každého z Tvých dětí je nádherný a každé z nich přispívá ke Tvé kráse. Průzračné jezero, zelená borovice, růžový obláček, zasněžený horský vrcholek, vonící les, bílý jeřáb, zlatý jelen, všechny tyto nádherné projevy života jsou tvými dětmi a každý z nich jen dále zvyšuje Tvou velkolepost a nádheru. Mezi Tvé potomky patří miliony druhů a každý z nich má svou vlastní řeč. Jelikož jsi naše matka, Ty sama všem těmto jazykům, včetně jazyků lidských, rozumíš. Jsi planeta, matka všech bytostí, nejen lidí. Proto je pro nás velice snadné kdykoliv na Tebe promluvit a obrátit se na Tebe s modlitbou. Všichni jsme Tvoje děti a současně jsme i Tebou, neboť Ty jsi obsažena v každém z nás."

"Thich Nhat Hanh je kříženec mezi mrakem, hlemýžděm a součástkou těžkého stroje," vyjádřil se o svém kolegovi americký zenový mistr Richard Baker-roši. A Martin Luther King Jr. v nominační řeči v roce 1967 prohlásil: "Neznám nikoho vhodnějšího, kdy by si zasloužil Nobelovu cenu míru, než tohoto ušlechtilého mnicha z Vietnamu."

Související článek na Gnosis: Dopis z lásky (ukázka z knihy)