Pospěš si a medituj

Nejlevnější knihy|Knihy » Autoři » M » Michie David|Knihy » Kategorie » Buddhismus|Knihy » Kategorie » Duchovní cesta|Knihy » Kategorie » Meditace|Knihy » Nakladatelství » Synergie

Cena:100,-
dostupnost: 1-6 dnů
208 stran, vazba brožovaná,
formát: 168x115 mm, vydáno 2017
hodnocení:2.67, (1 min / 5 max), hlasů:12

Praktická a zábavná četba, která motivuje a uvádí do meditace ty, kdo s ní nemají žádné zkušenosti. Říká jasně to, co buddhisté vědí již celá tisíciletí, ale co nám stále připadá velice radikální - budeme-li pracovat na své mysli, můžeme změnit svůj život. Doba, kterou trávíme odpočinkem a přemýšlením a meditací, totiž prospívá zdraví. Kdo si na to ale dnes najde čas? Kniha Pospěš si a medituj vám ukáže, jak si najít chvilku na trochu klidu, ticha a na meditaci každý den. Pokud si tedy pohráváte s myšlenkou, že byste mohli začít meditovat, ale připadá vám to příliš časově náročné a nedosažitelné, pak je pro vás tato kniha ta pravá.

Zajímavé navíc je, že ač je název této knihy sám o sobě paradoxní, je zároveň pravdivý. Pokud si chceme pospíšit a vést produktivní, naplněný, vyrovnaný a spokojený život, meditace představuje raketové palivo, které nás k našemu cíli popožene.

Rozvíjením meditačního cvičení nalezneme nejen zdroje potřebné k tomu, abychom nastartovali svou výkonnost, ale budeme také prožívat hojnost a krásu například uprostřed rušného pracovního dne. Zároveň pocítíme vnitřní klid a opravdovost, které nejenže život zpříjemní, ale také nám účinně pomohou vydat se vstříc našim cílům.

Ano, název této knihy je úmyslně provokativní. Koneckonců, není snad spěch opakem meditace? Pokud nemáme už tak v životě času nazbyt, jak si máme najít čas na meditaci? Myšlenka, že se svůj život rozhodneme obohatit o klid, může znít lákavě - ne každý má však povahu na to, aby trávil svůj čas v tureckém sedu a prozpěvoval si "óm". Nemluvě o tom, že někteří z nás mají mysl, kterou nelze jen tak utišit. Rádi bychom meditovali - ale nejsme schopni jen tak vypnout. 

Tuto knihu jsem napsal pro ty, kdo jsou v neustálém spěchu, a její sdělení je prosté: meditace je nejspíš tím nejlepším způsobem, jak se zbavit stresu, přiblížit se štěstí, zvýšit svůj výkon, uvědomit si své cíle a získat vládu nad svým duševním, citovým a hmotným osudem.

Zajímavé navíc je, že ač je název této knihy sám o sobě paradoxní, je zároveň pravdivý. Pokud si chceme pospíšit a vést produktivní, naplněný, vyrovnaný a spokojený život, meditace představuje raketové palivo, které nás k našemu cíli popožene. Rozvíjením meditačního cvičení totiž nalezneme nejen zdroje potřebné k tomu, abychom nastartovali svou výkonnost, ale budeme také prožívat hojnost a krásu například uprostřed rušného pracovního dne. Zároveň pocítíme vnitřní klid a opravdovost, které nejenže život zpříjemní, ale také nám účinně pomohou vydat se vstříc našim cílům.
Obsah

Poděkování

1 Předmluva

2 Přínosy meditace pro tělo
Podložené vědeckými důkazy

3 Přínosy meditace pro duševní zdraví
Podložené vědeckými důkazy s odkazem na použití v psychoterapii

4 Jak meditovat: základní informace
Informace, které potřebujete, abyste mohli začít

5 Různé druhy meditačních technik
Některé hlavní způsoby meditačních technik - jak na ně a jaké jsou

6 Sedm způsobů, jak meditaci prohloubit
Jak z meditace udělat hodnotnou součást života

7 Zhodnocení vlastního pokroku
Devět stupňů meditační koncentrace

8 Použití meditace při uzdravování
Hlavní přínos a klíčové postupy

9 Řešení problémů
Hlubší otázky o meditaci

10 Širší souvislosti
Jak meditace vede k osobnímu růstu

Doporučená literatura
Rejstřík