Nevysvětlené fenomény lidské mysli

Knihy » Autoři » S » Sheldrake Rupert|Knihy » Kategorie » Na pomezí vědy|Knihy » Kategorie » Parapsychologie|Knihy » Nakladatelství » Pragma

Cena:240,-
dostupnost: 1-6 dnů
352 stran, vazba brožovaná,
formát: 200x130 mm, vydáno 2014
hodnocení:2.75, (1 min / 5 max), hlasů:32

Telepatie, předtuchy, sedmý smysl

Téměř každý člověk někdy zažil pocit, že je někým sledován, nebo naopak zjistil, že se osoba, na niž se dívá, na něj otočila. Tento fenomén je znám odpradávna ve všech lidských kulturách, společně s dalšími "paranormálními" jevy, jakými jsou například předtucha či telepatie. V tomto novém, rozšířeném vydání Sheldrake popisuje výsledky svého více než pětadvacetiletého výzkumu telepatie, síly pohledu, vidění vzdálených událostí, předvídání budoucnosti a zvířecích předtuch. Čerpá z více než 5 tisíc případových studií, 4 tisíc dotazníkových šetření a výsledků experimentů týkajících se síly pohledu, přenosu myšlenek, telepatie spojené s telefonováním a dalších jevů, které provedl s více než 20 tisíci lidmi. K dispozici má také zprávy a údaje z desítek dalších nezávislých experimentů získaných od jiných výzkumných týmů.

Sheldrake ukazuje, že tyto dosud nevysvětlené lidské schopnosti - jako třeba vycítění cizího pohledu - nejsou vlastně "paranormální", nýbrž normální součástí naší biologické přirozenosti. Odhaluje, že telepatie je závislá na sociálních vazbách a evolučně souvisí s propojeností zvířecích skupin, jakými jsou hejna ryb a ptáků či vlčí smečky. Sheldrake dochází k závěru, že naše mysl se spolu s našimi záměry rozšiřuje i za hranice našeho mozku. Pomocí neviditelných spojení nás propojuje s okolním světem, s ostatními lidmi, a dokonce i s budoucností.

Ohlasy na knihu:

"Časem se ukáže, že tato kniha je jednou z nejdůležitějších knih 21. století." (Larry Dossey, M.D., vítěz 2013 Visionary Award)

"Rupert Sheldrake odjakživa zpochybňoval strnulé předpoklady a dogmata, které se ve vědě vyskytují. V této knize zkoumá nesmírný potenciál, který leží uvnitř nás všech. Předkládá nám důkazy získané experimentální cestou, a tak otevírá dokořán dveře nové vědě o lidském vědomí." (Deepak Chopra)
Obsah

Předmluva a poděkování
Úvod: Dosud nevysvětlené schopnosti a rozšířená mysl

ČÁST 1 - SÍLA NAŠÍ POZORNOSTI
1 Pocit, že se někdo dívá
2 Pracovníci ostrahy
3 Citlivost zvířat
4 Experimenty se silou pohledu
5 Uhranutí
6 Nacházejí se obrazy v mozku?

ČÁST 2 - TELEPATIE
7 Zachycení myšlenek a záměrů
8 Experimenty s přenosem myšlenek
9 Upozornění na dálku
10 Smrt či nesnáze nepřítomné osoby
11 Účinky záměrů nepřítomné osoby
12 Telepatie po telefonu
13 Evoluce telepatie

ČÁST 3 - VIDĚNÍ NA DÁLKU A PŘEDVÍDÁNÍ BUDOUCNOSTI
14 Vidění na dálku
15 Předtuchy zvířat
16 Předtuchy lidí
17 Výzkum předvídání budoucnosti

ČÁST 4 - JAK FUNGUJE ROZŠÍŘENÁ MYSL?
18 Rozšířená mysl a mentální pole