Viděl jsem tě růst

Knihy » Autoři » T » Thoma Erwin|Knihy » Kategorie » Člověk a příroda|Knihy » Kategorie » Stromy|Knihy » Nakladatelství » Paprsky

nedostupné
titul je vyprodaný
190 stran, vazba brožovaná,
formát: A5, vydáno 2006
hodnocení:3.00, (1 min / 5 max), hlasů:4

O prastarém a novém životě se dřevem, lesem a Měsícem / Ekologické zpracování dřeva

Tato úžasná kniha je určena všem milovníkům dřeva - zákazníkům, stavitelům, řemeslníkům i těm, kteří prostě tento materiál milují a chtějí se dozvědět víc o zákonitostech jeho zpracování. Autor čerpá z pradávných poznatků našich předků, které v posledním století téměř vymizely. Kácení dřeva podle Měsíce, přirozené sušení kmenů přímo v lese, stavění bez jakékoliv chemie.

Kniha vysvětluje, proč některé roubené domy vydržely 500-700 let až do dnešní doby - bez chemie a bez cizorodých materiálů. Tak je možno stavět i dnes, víme-li jak.

Dýchající domy či podlahy z takového dřeva jsou pohlazením pro duši, výraznou podporou zdraví, mají ideální tepelné vlastnosti i odrušují dnes tak všudypřítomné technické záření všeho druhu. Slučuje se v nich uskutečnění vysokých ekologických požadavků s moderními požadavky dnešní doby.

Autor knihy Erwin Thoma pochází z rakouských Alp, je původně lesník a tyto poznatky získal od dědečka své ženy a uvedl je do dnešní praxe. Každý, kdo si přečte tuto knihu, nemůže než být nadšen těmito možnostmi a vděčen člověku, který prosadil s takovou láskou k lesům a spoustou odvahy realizaci moudrosti našich předků.