Esoterické Čechy, Morava a Slezsko 1

Knihy » Autoři » K » Kuchař Jiří|Knihy » Kategorie » Historické záhady|Knihy » Kategorie » Historie českých zemí|Knihy » Kategorie » Posvátná místa|Knihy » Nakladatelství » Eminent

Cena:250,-
dostupnost: 1-6 dnů
320 stran, vazba vázaná,
formát: 220x130 mm, vydáno 2002
hodnocení:1.33, (1 min / 5 max), hlasů:6

Centrum Prahy

Legendy moudrých vyprávějí, že za dávných časů, po stvoření světa, zatoužil nejkrásnější z andělů, Lucifer, být mocnější než Bůh. A tehdy archanděl Gabriel udeřil vzbouřeného "anděla Světla" kopím do hlavy a vyrazil mu z jeho koruny zářící drahokam. Kámen Světla letěl a zažíhal hvězdy, tvořící Mléčnou dráhu. Za ním padal Lucifer, který ztratil právo na své jméno, protože již přestal být Světlonošem. Přízračný, hrozivý a temný, smetal rameny hvězdy severního okraje nebes. Když byl nízko nad zemí, zlostí puknul a vytvořil Českou kotlinu.

Úlomek Kamene Světla se zaryl do pahorku, který se dnes nazývá Vyšehrad, na tomto místě ve věšteckém vytržení prorokovala kdysi kněžna Libuše Praze slávu, která se dotkne hvězd. Označila i druhé posvátné místo, vrch na druhém břehu řeky Vltavy, kde dnes stojí Pražský hrad. Tam našlo poselstvo člověka otesávajícího práh. A protože na prahu se sklánějí bez vyjímky chudí i bohatí, dostalo toto místo na Libušino přání název Praha. Od té doby leží na obou březích Vltavy město, nádherné, majestátní, zmítané dějinami, tajemné.

Kde ale zůstal ten, kdo to vše způsobil? Kde jsou jeho kohorty, legie andělů, kteří se společně s ním řítili prostorem? A kde jsou dávní Moudří? Zmizeli snad v nekonečných hlubinách Prázdnoty, z níž vše živé přichází a do které se po ukončení svého běhu opět navrací? Zbylo nám po něm vůbec něco? Ano, zůstala Praha.

Majestátní, nehybná, k nebi tyčící svoje věže, kterých je prý víc než sto. Nositelka Světla, které se tu a tam změní v plamen vzpoury. Praha, magická metropole Evropy, město mágů a alchymistů. Praha hledačů Pravdy i netečně přihlížejících, Praha zahleděná do sebe, čekající a přitom dychtivě pohlcující vše nové, co přichází ze Světla. Praha esoterická.

První část cyklu Esoterické Čechy, Morava a Slezsko je věnována Praze, jejímu centru, tavícímu tyglíku samotného města a celé země, a lidem, kteří v ní zanechali svůj nesmazatelný otisk.