Nej-kung kostní dřeně

Knihy » Autoři » CH » Chia Mantak|Knihy » Kategorie » Čchi-kung|Knihy » Kategorie » Detoxikace|Knihy » Kategorie » Taoismus|Knihy » Kategorie » Zdraví|Knihy » Nakladatelství » Fontána

Cena:330,-
dostupnost: 1-6 dnů
271 stran, vazba brožovaná,
205x145 mm, vydáno 2013
hodnocení:3.00, (1 min / 5 max), hlasů:7

Taoistická cvičení pro zdravou krev a kosti

Většina z nás je přesvědčena o tom, že každodenní cvičení pomáhá oddalovat stárnutí. A přece jsme velice často svědky toho, že lidé, jejichž těla jsou na pohled ve skvělé fyzické kondici, se dožívají stejného věku jako ti, kteří se o sport vůbec nezajímají. Je to tím, že skutečným ukazatelem zdraví jsou fungující orgány a žlázy, jejichž výživu a regeneraci zajišťuje především kostní dřeň a jí produkované krvinky. Západní formy tělesné kultury, zaměřené výlučně na svaly a zcela opomíjející zdraví vnitřních orgánů, kostí a krve, ve své podstatě organismus vyčerpávají.

V této publikaci mistr Mantak Chia předkládá čtenářské veřejnosti starobylé duševní i tělesné praktiky, jichž čínští taoisté po staletí používali k obnovení růstu kostní dřeně a k omlazování orgánů a žláz. Nej-kung kostní dřeně, který představuje pokročilou formu čchi-kungu železné košile, byl vyvinut jako metoda k dosažení "ocelového těla", jenž bylo v čínské medicíně i bojových uměních mimořádně ceněno. Tato metoda vstřebávání energie do kostí regeneruje kostní dřeň a odvrací proces stárnutí prostřednictvím specifických postupů, k nimž patří například kostní dýchání, kostní komprese nebo masáž na stimulaci sexuální energie, která povzbuzuje produkci životně důležitých hormonů a pomáhá předcházet osteoporóze. Kniha obsahuje také podrobné informace o zvedání závaží pomocí čchi a šlehacích technikách, které významným způsobem zbavují tělo toxických látek.

Obsah:

Nej kung kostní dřeně v praxi
Předmluva: Čínské tajemství silných kostí
Úvod: Sebezdokonalování pomocí taoistických praktik

1 - Jak správně rozumět nej-kungu kostní dřeně
2 - Zdravé kosti - kostní dýchání a kostní komprese
3 - Masáž na stimulaci sexuální energie
4 - Šlehání
5 - Zvedání závaží silou čchi
6 - Prohlubování praxe

Dodatek 1: Doplňková cvičení
Dodatek 2: Meridiánové body
O autorovi Systém univerzálního Taa a školící centrum