Nej-kung cvičení pro zdravé šlachy a klouby

Knihy » Autoři » CH » Chia Mantak|Knihy » Kategorie » Čchi-kung|Knihy » Kategorie » Taoismus|Knihy » Kategorie » Zdraví|Knihy » Nakladatelství » Fontána

Cena:320,-
dostupnost: 1-6 dnů
312 stran, formát: 230x150 mm,
vazba brožovaná, vydáno 2013
hodnocení:3.00, (1 min / 5 max), hlasů:8

Taoistické posilovací cviky / Vnitřní umění pro zpevnění a posílení kloubů a zvýšení jejich pružnosti

Zdravé šlachy jsou základem skutečné síly v těle. Pevné a pružné šlachy s pohyblivými klouby skýtají více prostoru pro ukládání syrové energie, kterou lze následně transformovat ve vyšší tvořivou a duchovní energii. Osm pozic nej kungu šlach je vymyšleno speciálně tak, aby uvolňovaly klouby a zpevňovaly všechny šlachy v těle, posilovaly je jako celek. Podobně jako čchi-kung železné košile rozvíjí také nej-kung šlach schopnost čerpat sílu země přes chodidla do těla, v tomto případě proto, aby vyživovala šlachy.

Mantak Chia ve své knize Nej-kung šlach učí, jak máme osm pozic cvičit individuálně i ve dvojici s partnerem. Dozvíme se, jak může pravidelné cvičení nej-kungu šlach zabránit artritidě nebo ji alespoň zmírnit vyloučením kyselin z těla, aby uvolnily prostor pro léčivou energii čchi.

Dále autor uvádí deset doplňkových cvičení, které pomohou poškozeným šlachám a kloubům i bez provozování namáhavého pohybu a popisuje techniku "úhozy fazolemi mungo" - tento starodávný cvik vedle obnovy poškozených šlach a kloubů podporuje detoxikaci organismu a uvolňuje zácpu, žaludeční křeče a bolesti hlavy.

Obsah

Poděkování
Zavedení nej-kungu do praxe

1. Několik slov o Tau
2. Úvod k nej-kungu šlach
3. Síla šlach
4. Cvičení nej-kungu šlach
5. Základy nej-kungu šlach
6. Partnerské cviky nej-kungu šlach
7. Deset doplňkových cviků pro šlachy
8. Úhozy fazolemi mungo
9. Doporučená praxe pro dnešní životní styl

O autorovi
Systém univerzálního Taa a školící centrum
Rejstřík