Čchi Kung jednoduše

Knihy » Autoři » CH » Chia Mantak|Knihy » Kategorie » Čchi-kung|Knihy » Kategorie » Zdraví|Knihy » Nakladatelství » Fontána

Cena:300,-
dostupnost: 1-6 dnů
119 stran, vazba brožovaná,
formát: 228x152 mm, vydáno 2013
hodnocení:3.25, (1 min / 5 max), hlasů:4

Cvičení na probuzení životní energie

Každý z nás má někde hluboko v sobě místo plné energie, zdraví a štěstí. Pomocí čchi-kungu můžeme toto místo nespoutané vitality a harmonie navštívit, zbavit se tělesného i duševního stresu, detoxikovat tělo i mysl a navrátit se do přirozeného stavu pevného zdraví, vnitřního klidu a duševního jasu. Čchi-kung je ideální doplněk léčby chronických bolestí, astmatu, cukrovky, vysokého krevního tlaku, migrén a dokonce i rakoviny a slabého srdce a jako takový nabízí způsob, jak získat kontrolu nad tělesným, duševním i duchovním zdravím, k němuž patří i dlouhý a spokojený život.

Taoistický mistr Mantak Chia a jeho dlouholetý instruktor Lee Holden do této publikace vtěsnali pečlivý výběr z tisíců známých cvičení čchi-kungu, který přináší ideální sestavu pro začátečníky i vydatnou rozcvičku před pokročilejšími praktikami. Tento soubor nenásilných cvičení v sobě odráží přirozené pohyby přírody a pomáhá vytvářet spojení s vnitřním proudem čchi, odbourávat blokády v toku životních sil a napojit se na přirozený zdroj léčivých sil. Je rovněž určen pro uvolnění svalstva, zlepšení pohyblivosti kloubů, podpoře krevního oběhu a rozvoji flexibility, síly, houževnatosti a imunity.

Autoři vysvětlují, jak lze pravidelným cvičením čchi-kungu rozvíjet životní energii, odolnější imunitní systém, pevnou citovou rovnováhu a duchovní vědomí, v němž se proměňují naše stereotypy a předpoklady, které omezovaly náš tělesný i duševní rozvoj i komunikaci s přírodou a vesmírem.

Úvod:

Zjednodušený čchi-kung v praxi
Úvod

1. Historie čchi-kungu
2. Smysl čchi-kungu
3. Základní pojmy a principy
4. Styly a formy čchi-kungu
5. Čchi-kung a zdraví
6. Cvičení zjednodušené formy čchi-kungu
7. Pravidla a zásady jednoduchého čchi-kungu

Dodatek 1. Doplňková cvičení: Čchi-kung smíchu
Dodatek 2. Vědecký výzkum praktik Univerzálního Taa
O autorech
Systém univerzálního Taa a školící centrum