Moudrost emocí

Knihy » Autoři » CH » Chia Mantak|Knihy » Kategorie » Taoismus|Knihy » Kategorie » Zdraví|Knihy » Nakladatelství » Fontána

nedostupné
titul je rozebraný
212 stran, vazba brožovaná,
formát: 204x143 mm, vydáno 2012
hodnocení:2.67, (1 min / 5 max), hlasů:12

Taoistické metody transformace hněvu, deprese a strachu

Průkopnická kniha taoistických autorů odhaluje mocné starodávné nástroje, jejichž působením můžeme transformovat bolestné emoce, zdroj našich nemocí a neštěstí, ve štěstí a zdraví. Takzvané negativní emoce, jako jsou hněv, deprese, strach, ustaranost, smutek či stres, jsou ve skutečnosti cenná poselství, jimiž nám duše a tělo dávají najevo, že jsme se vychýlili ze stavu rovnováhy.

Mantak Chia a Dena Saxerová překládají sdělení těchto emocí do srozumitelně verbální podoby a nabízejí nám tři snadno zvládnutelné deseti až dvacetiminutové techniky práce s vnitřní energií, s jejichž pomocí můžeme změnit nerovnováhu v harmonii a radost.

Praxe jsou detailně popsané a každý krok je doplněn názornými fotografiemi. Kniha obsahuje také kapitolu taoistické první pomoci, která zahrnuje přirozenou léčbu drobných potíží jak nespavost, poruchy trávení, bolest hlavy, přejídání, nachlazení a další.

Autorům se podařilo zachytit esenci věčné taoistické moudrosti a přenést ji do reality jednadvacátého století. Prakticky zaměřený text je doplněn o inspirující citace z knihy Tao te ťing .

"Většinu obyvatel západního světa nikdy nikdo neučil, jak efektivně nakládat s tzv. negativními emocemi. Mnoho z nás je považuje za slabost, vadu charakteru nebo dokonce hřích. Jako civilizovaní lidé (za které se považujeme) jsme se naučili nepříjemné emoce odmítat - skrýváme, popíráme nebo potlačujeme jejich existenci v marné snaze necítit jejich rušivou energii. Jenže ony nezmizí, neodejdou jinam. Hromadí se, sílí a usazují v naších vnitřních orgánech, svalech a psychice. Ničí nám život, způsobují neurózy, závislosti a psychické poruchy. Umlčíme-li své přirozené reakce na negativní emoce. umlčíme spolu s nimi své přirozené reakce na pozitivní emoce. Na povrchu možná vypadá náš život dobře, ale někde uvnitř se cítíme vyhaslí. prázdní a bezvýznamní."
Slova těch, kdo se naučili techniky popsané v knize:

"'Zbláznili jste se? Mám se usmívat do svých orgánů? Mluvit s nimi? Tak to v žádném případě!' Byl jsem člověk vychovávaný typicky v západním stylu a všechno jsem řídil hlavou - dokud jsem nedostal rakovinu plic a nepřišel o jednu plíci. Pln zoufalství a beznaděje jsem začal promlouvat ke své druhé plíci a k ostatním vnitřním orgánům a začal jsem je mít rád. Můj Bože, ono to funguje! Naučil jsme se milovat své orgány, tak jako miluji svou kočku - a to je na mou duši hodně. Dnes se svými milovanými orgány mluvím každý den. Usmívám se na ně. Rakovinu plic přežije málo lidí; jsou to moje vnitřní orgány, kdo mne udržuje naživu! Opravdu je miluji - je to moje vnitřní rodina." (H., který přežil rakovinu plic)

"Léčivé zvuky a vnitřní úsměv se ukázaly být nesmírně cenné pro můj duchovní růst i každodenní život. A rád bych zdůraznil jejich překvapivý účinek ve dvou mimořádných případech: dokážu se uvolnit při golfovém turnaji a jsem schopen překonat starou zášť a vztek, především vůči své tchýni." (D., obchodník v důchodu)

"Zkoušel jsem spoustu věcí, jak se vypořádat se stresem. Když jsem se naučil léčivé zvuky, je to najednou snadné. Jasně nejlepší volba." (R., student VŠ)

"Dělám léčivé zvuky společně se svou pětiletou dcerou. Miluje to a navíc ji zklidňují před spaním. A když pláče malý syn, žena si ho položí do klína a dělá zvuk HIIIIII - a on se hned utiší." (D., filmový režisér)

"Praxe šesti léčivých zvuků je jako ventil na vypouštění emocí, které zanášejí tělo a mohou se stát příčinou chronického onemocnění." (B., léčitel - akupunktura)

"Když provádím šest léčivých zvuků, cítím se celý den vyrovnaný a v pohodě. Negativní situace mne nerozhodí. (G., správce databáze)

"Šest měsíců jsem trpěla nespavostí. Dvacetiminutová praxe šesti léčivých zvuků před spaním mne toho utrpení zbavila. (T., chiropraktička)

"Léta jsem měla potíže s trávením. Nyní už několik měsíců provádím praxe šesti léčivých zvuků a vnitřního úsměvu a s radostí musím konstatovat, že můj žaludek je dočista v pořádku." (C., učitelka)

"Od té doby, co dělám šest léčivých zvuků, funguje můj zažívací trakt mnohem lépe. (B., personální pracovník)

"Vnitřní úsměv naplnil mou bytost takovým jasem a září! Cítím ke každé části svého těla takovou lásku a vděčnost! Díky této praxi vnímám v životě mnohem více krásy a radosti." (L., hudebník, tanečník)