Rámovo orákulum (antikvariát)

Antikvariát

Cena:79,-
stav: velmi dobrý
183 stran, vazba brožovaná,
formát: 134x204 mm, vydáno 2005
hodnocení:0, (1 min / 5 max), hlasů:0

Indický I-ťing / pomůcka pro čtení karmy

Rámovo orákulum patří k pozoruhodným nástrojům ke čtení osudu, který ač na západní polokouli prakticky neznámý těší se na Východě nemenší popularitě a uznání než proslulý čínský I-ťing. Zákon karmy praví, že náš současný život je výslednicí našich předešlých myšlenek a skutků a že náš budoucí život bude výsledkem skutků a myšlenek dnešních. Karma je velice jemná až magická síla, kterou nelze lehce postihnout a k jejímu porozumění je proto potřeba mnoha nástrojů. Protože je však karma téměř fyzikálním základem fungování celého vesmíru, můžeme využívat přírodních sil a vnějších událostí jako předlohy, z níž lze vykládat svůj vlastní, individuální osud.

Rámovo orákulum má mnoho společných znaků s tarotovými kartami jeho základem je velmi důmyslná symbolika pravděpodobně nejstaršího dochovaného mýtického příběhu, který je současně jedinečným podobenstvím o lidském hledání a v němž se zrcadlí celá lidská zkušenost.

Autor knihy David Frawley (*1950) je americký učitel hinduismu, zakladatel Amerického institutu pro védská studia v Santa Fé v Novém Mexiku. Napsal více než třicet knih o hinduismu, Védách, józe, ajurvédě a indické astrologii.