Násobilka

Bonusy

Cena:0,-
dostupnost: skladem
hodnocení:0, (1 min / 5 max), hlasů:0

Hru Násobilka (vytištěnou dvojici listů se šachovnicemi a tabulkami pro losování čísel - tisk v odstínech šedé) si můžete objednat zdarma ke každé objednávce.

Tato hra je určena pro děti, které se učí počítat. Lze ji využít na nižším stupni ZŠ, ve školní družině nebo doma.  Jako hrací deska se využívá šachovnice buď se všemi čísly 1-100 nebo s čísly malé násobilky. Malá čísla po straně této šachovnice umožňují si opakovat a učit se malou násobilku a dělení.

Šachovnice je opatřena po stranách čísly řádků a sloupců a navíc dole a nahoře písmeny A, B, C, D, E, F, G, H, CH, I. To umožňuje rychlé zadávání početních úkolů, jako jsou součty čísel ve sloupcích nebo jejich násobek. Ukáže se to na jedné řádce a je tím zadáno 9 dalších obdobných příkladů.

Základní princip her je z vylosovaných čtyř čísel vytvořit výpočtem číslo, které je v další řadě. Každým úspěšným tahem tedy postoupíme o jednu řadu až k desáté řadě. Vítězí ten, kdo dosáhne přesně čísla 100.

Motto: Rodiče a učitelé se snaží vychovávat děti k tvořivosti. Na těchto oboustranných kartičkách se šachovnicemi a čísly jim a s nimi to mohou ukázat.

Šachovnice, tabulky a zejména návod ke hře si můžete stáhnout v uvedeném souboru:
Navod-sachovnice-nasobilka-pocitani.pdf

Další možnost: Skládání slov z písmen abecedy. Základní princip je využití abecedy všech velkých písmen (42) a malých písmen (42). Při tvorbě slov je možno postupovat tak, že chybějící písmenko se nahradí mezerou. Takto lze vytvořit všechna česká slova. Dětské říkanky se tvoří tak, že po verši se vrátí všechna písmenka zpět do řady abecedy. Slova se tvoří k nějakému tématu, např. Babiččina zahrádka.
Skladani-slov-z-pismen-abecedy.pdf

Odkaz: http://pocitani-pro-chytre-spunty.wz.cz/

copyright © Stanislav FlorianŠachovnice, násobilka, počítání - strana 1 Šachovnice, násobilka, počítání - strana 2

Šachovnice, násobilka, počítání - strana 3 Šachovnice, násobilka, počítání - strana 4