Perfektní zažívání

Knihy » Autoři » CH » Chopra Deepak|Knihy » Kategorie » Ájurvéda|Knihy » Kategorie » Alternativní medicína|Knihy » Kategorie » Zdravá výživa|Knihy » Kategorie » Zdraví|Knihy » Nakladatelství » Pragma

nedostupné
titul je rozebraný
140 stran, vazba paperback,
formát: 206x132 mm, vydáno 2004
hodnocení:2.62, (1 min / 5 max), hlasů:13

Klíč k tělesné a emocionální spokojenosti / Přirozená cesta k rovnovážnému a zdravému trávení

V knize Perfektní zažívání slavný lékař a spisovatel nabízí praktické rady, jak dosáhnout rovnovážného a zdravého trávení, které je předpokladem pro dlouhý život ve zdraví a celkovou spokojenost.

Deepak Chopra, pohlížející na tělo a mysl jako na sjednocený a nerozdělený celek, v této knize podává účinné prostředky, které nám umožňují zbavit se nepříjemných problémů spojených s trávicím a zažívacím systémem, jakými jsou zácpa, průjem, nadměrná plynatost a mnohé jiné gastrointestinální poruchy. Autor nás zasvěcuje do fungování trávicího traktu, vysvětluje vztah mezi emocemi a střevními funkcemi, biologickými rytmy a neuromuskulární integrací.

Součástí knihy je i osobní dotazník, vypracovaný za základě modelu tradiční ájurvédské medicíny, který umožní čtenářům objevit vlastní tělesné a emocionální dispozice a rytmy. Čtenář tak může najít vlastní klíč k odstranění svých zdravotních potíží a nemocí.

Obsah

Úvod

1. Kvantová mechanika zažívání
2. Zažívání a ájurvédské dóši
3. Jak porozumět svému zažívacímu ústrojí, jak ho chápe ájurvéda
4. Jak se spřátelit se střevy
5. Strava a umění vybrat si vhodné jídlo
6. Jakou roli hrají emoce
7. Biologické rytmy: vozíme se na vlnách přírody
8. Cvičení a správné pochopení jeho významu
9. Zácpa, průjem a střevní plyn
10. Jiné gastrointestinální problémy

Závěrem
Recepty
Ohlasy na knihu:

"Deepak Chopra nám nabízí informace, které nám pomohou žít dlouhým a zdravým životem." (Bernie Siegel, M. D., autor knihy Láska, medicína a zázraky)

"Deepak Chopra je oslavován jako moderní Hyppokratés, který umně skloubil staré tradiční léčebné metody s moderním lékařským výzkumem." (Irv Kupeinet, Chicago Sun-Times)