Abd-ru-shin

Knihy » Autoři » A » Abd-ru-shin

Abd-ru-shin Oskar Ernst Bernhardt alias Abd-ru-shin (1875-1941), byl německý spisovatel a zakladatel Hnutí grálu. Narodil se v Bischofswerda v Sasku nedaleko českých hranic. Jeho otec byl majitelem hostince a koželužství. Po obchodní škole pracoval jako podnikatel a podílník ve firmě zaměřené na export a import. V roce 1897 se oženil s Marthou Oeserovou, s níž měl dvě děti. V období let 1900 až 1914 často cestoval, několik let pobýval i v USA a ve Velké Británii, kde ho zastihl začátek první světové války. Jakožto německý občan pak musel žít v internačním táboře na ostrově Man. V bojích padl jeho devatenáctiletý syn Herbert.

Po rozvodu s první ženou se v roce 1924 se oženil s Marií Freyerovou, vdovou se třemi dětmi. Od roku 1928 žila rodina v tyrolském Vomperbergu, kde se kolem Bernhardta začala formovat tzv. osada Grálu. Ihned po obsazení Rakouska nacisty v roce 1938 byl Bernhardt zatčen, po půl roce byl vyhoštěn z Rakouska a byl mu přikázán nucený pobyt v Německu, kde byl pod policejním dohledem a měl zakázáno veřejně působit. Zemřel 6. prosince 1941.

Zážitky z cest Bernhardta inspirovali k psaní cestopisů, románů a divadelních her. Své odpovědi na otázky po smyslu života a duchovním hledání začal sepisovat v roce 1923, souborné dílo ve Světle Pravdy vydal poprvé v roce 1926 pod pseudonymem Abd-ru-shin. Tato kniha byla později rozšiřována a upravována. Stala se základem učení Hnutí Grálu. Z další tvorby: Doznívání k Poselství Grálu (1934), Odpovědi na otázky (vydávány průběžně v letech 1926-1937).

Řadit podle||
Zobrazit všechno | Stránky:
Zobrazit všechno | Stránky: