Tomáš Eduard

Knihy » Autoři » T » Tomáš Eduard

Eduard Tomáš JUDr. Eduard Tomáš (1908-2002) byl významný český mystik, jogín a spisovatel. Je autorem řady knih s duchovní tématikou.

Narodil se v Přemyšlu v Polsku českým rodičům. V dětství s nimi hodně cestoval. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Během 2. světové války se aktivně zapojil do odboje proti nacistům, po válce dostal vyznamenání za chrabrost od prezidenta republiky. Do roku 1955 byl zaměstnán jako státní úředník, pak byl přeložen k manuální práci. Zpočátku mohl pracovat pouze jako brigádník a pomocný dělník, později získal místo mechanizátora v závodě Železniční stavitelství, kde vydržel až do důchodu.

V 60. letech začal veřejně přednášet v Unitarii v Praze, jeho činnost však byla režimem zakázána.

Po roce 1989 začal znovu se svou ženou Mílou Tomášovou veřejně působit, vystupoval v pražské Lucerně.

Viliam Poltikovič natočil jeho portrét, který byl vysílán v rámci televizního cyklu GEN - Galerie elity národa. V roce 1992 byl pro Československou televizi vytvořen devítidílný televizní kurz asparšajógy - Cesta uskutečnění. V roce 1998 vznikl i seriál Paměti mystika.

Napsal romány Milarepa a Duha v zrcadle, sbírku povídek Metafyzické příběhy, autobiografii Paměti mystika (1. a 2. díl). Z další tvorby: Kamenná sekyra, Růžový elixír, 108 meditací, jógových rad, postřehů a pokynů pro pokročilé, 999 otázek a odpovědí na cestě poznání, Umění klidu mysli.

Řadit podle||
Zobrazit všechno | Stránky:
Zobrazit všechno | Stránky: