Sheldrake Rupert

Knihy » Autoři » S » Sheldrake Rupert

Rupert Sheldrake Rupert Sheldrake, Ph.D. (*1942) je anglický biochemik a fyziolog rostlin, jeden z představitelů nového paradigmatu ve vědě. Vystudoval biochemii na univerzitě v Cambridge a filozofii na Harvardově univerzitě. Byl členem britské Královské vědecké společnosti a ředitelem biochemických studií a molekulární biologie na Clare Gollege při univerzitě v Cambridge. V letech 2005 až 2012 byl ředitelem Perrott-Warrickova projektu týkajícího se dosud nevysvětlených lidských schopností, jenž byl financován Trinity College v Cambridge. V současné době je členem Institutu noetických věd (Institute of Noetic Sciences, IONS) v San Franciscu a hostujícím profesorem na Graduate Institute v Connecticutu. Žije v Londýně.

Celosvětovou pozornost vzbudila jeho teorie morfické rezonance. Ta vychází z předpokladu, že příroda má paměť a je prostoupena morfickými poli obsahujícími komplexní informace o přítomných objektech.

Sheldrake napsal 80 odborných pojednání a 10 knih, z nichž některé vyšly i v českém jazyce.

Z vydaných knih: Přítomnost minulosti, Teorie morfické rezonance, Tao přírody, Váš pes to ví, Sedm experimentů, které by mohly změnit svět, Fyzika andělů, Nevysvětlitelné fenomény lidské mysli

Související článek na Gnosis9.net: Dioda s bílým šumem, vědomí a morfická pole

Řadit podle||
Zobrazit všechno | Stránky:
Zobrazit všechno | Stránky: