Moss Robert

Knihy » Autoři » M » Moss Robert

Robert Moss - Vědomé sněníRobert Moss (*1946) je australský historik, publicista a spisovatel. Je průkopníkem aktivního snění - originální syntézy šamanismu a moderní práce se sny a obrazotvorností.

Narodil se v Melbourne. V dětství se v důsledku vážného onemocnění dostal třikrát do bezprostředního ohrožení života, zážitky blízkosti smrti v něm probudily zájem o sny, imaginaci a skryté schopnosti lidské mysli.

Vystudoval a později (1969-1970) i přednášel starověkou historii na Australské národní univerzitě. V roce 1970 přesídlil do Londýna, působil na University College. V témže roce přijal jinou nabídku a stal se redaktorem The Economist. Jako novinář pracoval v dalších letech i pro Daily Telegraph a New York Times, pravidelně komentoval mezinárodní události v britské BBC.

V 80. letech se začal věnovat výhradně spisovatelské činnosti, psal převážně historické romány. Stále se také zajímal o sny. Navázal a rozvíjel kontakty se šamany v USA a Austrálii. Postupně vyvinul vlastní metodu aktivního snění. O této metodě přednáší, pořádá semináře a vede víceleté výukové programy.

Z vydaných knih: Vědomé snění (1996), Tři "pouhé" věci (2007), Tajná historie snění (2009), Snění navrací duši (2014)

Odkazy: http://www.mossdreams.com/, http://mossdreams.blogspot.com/

Řadit podle||
Zobrazit všechno | Stránky:
Zobrazit všechno | Stránky: