Hnízdil Jan

Knihy » Autoři » H » Hnízdil Jan

MUDr. Jan Hnízdil (*1958) je český atestovaný internista a rehabilitační lékař, významný představitel komplexní, psychosomatické medicíny v ČR.

Jan HnízdilNarodil se v Mnichově Hradišti. Vystudoval Lékařskou fakultu všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze. Po absolutoriu v roce 1984 pracoval jako odborný asistent na na katedře tělovýchovného lékařství Fakulty tělesné výchovy a sportu UK. Od roku 1994 deset let vedl rehabilitační oddělení Fakultní polikliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Jako externí pedagog přednášel o problematice dopingu a sportovní zátěže na III. lékařské fakultě UK. Byl členem Českého klubu skeptiků Sisyfos. Později své názory přehodnotil a přiklonil se k psychosomatické medicíně.

V letech 2004 až 2013 působil v Centru komplexní péče v Dobřichovicích, v roce 2014 pracoval na realizaci projektu vzorového léčebně vzdělávacího zařízení komplexní medicíny "Hnízdo zdraví".

Vydané knihy: Bolesti zad jako životní realita (1999, spoluautor), Doping aneb zákulisí vrcholového sportu (2000, spoluautor), Bolesti zad, mýty a realita (2005, spoluautor), Jak léčit nemoc šílené medicíny (2008, spoluautor), Mým marodům (2010), Zaříkávač nemocí (2014)

Odkaz: http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hnizdil.php

Řadit podle||
Zobrazit všechno | Stránky:
Zobrazit všechno | Stránky: