Hay Louise L.

Knihy » Autoři » H » Hay Louise L.

Louise L. Hay Louise L. Hay (1926-2017) byla americkou autorkou populárních knih o pozitivním myšlení a zakladatelkou nakladatelství Hay House. Narodila se chudé matce a násilnickému otci v Los Angeles. V pěti letech ji znásilnil soused. V 15 letech přerušila studium na střední škole, otěhotněla a svého dítěte se po porodu vzdala a nabídla ho k adopci. Pak žila v Chicagu, kde pracovala ve špatně placeném zaměstnání. V roce 1950 se přestěhovala do New Yorku. Změnila si jméno a začala kariéru modelky. V roce 1954 se vdala, jejím manželem se stal anglický podnikatel Andrew Hay. Manželství vydrželo 14 let, manžel ji pak opustil kvůli jiné ženě. 

V 70. letech se věnovala Maharišiho transcendentální meditaci. Sílu pozitivního myšlení ji ukázal Ernest Holmes. Lékaři ji kolem roku 1978 diagnostikovali rakovinu děložního čípku, ona však odmítla konvenční metody léčby, protože za příčinu nemoci považovala pohlavní zneužívání v dětství a znásilnění. Uzdravila se, jak říká, tím, že problém duševně zpracovala a rozpustila. Pomohla ji i zdravá výživa a reflexologie.

V roce 1976 vydala brožuru Heal Your Body, kde sepsala seznam různých tělesných nemocí a jejich pravděpodobnou metafyzickou příčinu. Obsah brožury využila později při psaní knihy Miluj svůj život, kterou vydala v roce 1984 a která se se stala světovým bestsellerem. Byla přeložena do více než 30 jazyků a prodalo se ji přes 35 milionů výtisků.

Odkaz: http://www.louisehay.com/

Řadit podle||
Zobrazit všechno | Stránky:
Zobrazit všechno | Stránky: