Gray John

Knihy » Autoři » G » Gray John

John Gray (*1951) je americký lektor a autor knih zaměřených na mezilidské vztahy, zejména na vztahy mezi muži a ženami. Po střední škole měl v úmyslu vystudovat University of St. Thomas, později University of Texas, studia však nedokončil. Devět let žil jako hinduistický mnich ve Švýcarsku, kde se zabýval technikou Transcendentální meditace. Mahariši Maheš Jógi ho zaměstnal jako svého asistenta. Po návratu do USA získal doktorát z psychologie na Columbia Pacific University. V roce 1984 se rozvedl se svou první ženou Barbarou De Angelis a o dva roky později se oženil s Bonnie Grayovou, s níž má tři dcery. Žije v severní Kalifornii.

Je úspěšným autorem 17 knih. Přeloženy byly do 50 jazyků, prodalo se jich přes 50 milionů výtisků. Jeho nejznámější kniha Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše byla vyhlášena nejprodávanější knihou v USA za rok 1990.

Z tvorby: Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše (1992), Mars a Venuše se mají rádi, Mars a Venuše si spolu začínají, Mars a Venuše s láskou, Mars a Venuše začínají znovu, Mars a Venuše v ložnici, Mars a Venuše ve stresu, Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše a děti jsou z nebe, Co vám matka říci nemohla a otec nevěděl

Řadit podle||
Zobrazit všechno | Stránky:
Zobrazit všechno | Stránky: