Chopra Deepak

Knihy » Autoři » CH » Chopra Deepak

Deepak Chopra Deepak Chopra (*1947) je americký lékař a spisovatel. Narodil se v Indii v Novém Dillí. Jeho otec Krishan Chopra (1919-2001) byl předním indickým kardiologem. Deepak šel v jeho šlépějích, po studiích medicíny začal kariéru jako internista a endokrinolog. (Jeho mladší bratr Sanjiv je profesorem lékařství a děkanem lékařské fakulty Harvardovy univerzity v Bostonu. Jeho dědeček byl učitelem ájurvédy.) V roce 1968 odešel do USA. Přednášel na Tuftově univerzitě a na lékařské fakultě bostonské univerzity. V roce 1973 začal vykonávat lékařskou praxi v Massachusetts. Pracoval jako vedoucí personálu New England Memorial Hospital.

V 80. letech se začal zajímat o techniku transcendentální meditace (TM), kterou vyučoval Mahariši Maheš Jógi. Na jeho popud se stal zakládajícím prezidentem Americké asociace ájurvédské medicíny. V roce 1993 se přestěhoval i s rodinou (manželka a dvě děti) do jižní Kalifornie. V roce 1994 se rozešel s hnutím TM po té, co byl obviněn Maharišim Maheš Jógim, že ohrožuje jeho pozici gurua.

Chopra je autorem více než sedmdesáti knih, které byly přeloženy do pětatřiceti jazyků, na celém světě se prodalo více než dvacet milionů výtisků.

Jeho dcera Mallika je autorkou dvou knih o výchově dětí. Obě vyšly i v českém překladu.

Odkazy: http://deepakchopra.com/, http://www.chopra.com/

Řadit podle||
Zobrazit všechno | Stránky:
Zobrazit všechno | Stránky: