Chia Mantak

Knihy » Autoři » CH » Chia Mantak

Mantak Chia (*1944) je thajský taoistický mistr, znalec vnitřní alchymie a učitel taoistického čchi-kungu, který vyvinul Systém univerzálního léčebného Taa. Je autorem více než 30 knih.

Mantak Chia Narodil se čínským rodičům v Bangkoku. Už v šesti letech se pod dohledem buddhistických mnichů učil ovládat svou mysl a meditovat. Na gymnáziu cvičil tradiční thajský box. Během studií v Hongkongu a v dalších letech se učil taoismus, cvičil aikido, kundalini jógu a pokročilý tchaj-ťi. Byl žákem u Mistra I-Jüna a Mistra Meugi. Studoval rovněž tradiční šaolinskou nauku o vnitřní síle. Jeho učitelem byl Mistr Čeng Jao-lung. Ten ho zasvětil do tajů cvičení známého jako nej-kung kostní dřeně a cvičení na posilování a obnovu šlach. Nauka byla spojena s thajským boxem a kung-fu. Získával i cenné zkušenosti u Mistra Pan Jü, jehož systém propojuje taoismus, buddhismus a zen. Dva roky studoval i západní medicínu - fyziologii a anatomii, aby lépe porozuměl mechanismu působení léčivé energie.

Nejdříve pracoval jako vedoucí ve firmě vyrábějící kancelářské stroje. V té době začal rozvíjet vlastní Systém univerzálního Taa a začal jej vyučovat. Založil centrum taoistického studia a výcviku v Thajsku. Po několika letech přesídlil do New Yorku a v roce 1979 tam otevřel první Centrum univerzálního Taa. Obdobná centra byla později založena i v dalších městech po celém světě (Amerika, Asie, Evropa, Afrika, Austrálie, Nový Zéland).

Systém univerzálního léčebného Taa je praktický systém sebezdokonalování a nezávislého duchovního rozvoje. Mantak Chia ho vytvořil se záměrem podělit se s lidmi o řadu starodávných čínských meditačních praxí a technik zaměřených na práci s vnitřní energií, kterým ho naučili jeho asijští mistři a učitelé. Svůj léčebný systém a posilující cvičení předal desítkám tisíc studentů a vyškolil více než dva tisíce instruktorů a praktikantů.

V roce 1990 byl oceněn na Mezinárodním kongresu tradiční čínské medicíny a jmenován Mistrem čchi-kungu roku.

Od roku 1994 žije Mantak se svou ženou Maneewan a synem v Thajsku. Část roku tráví na přednáškových turné po celém světě.

Odkaz: http://www.universal-tao.com/

Řadit podle||
Zobrazit všechno | Stránky:
Zobrazit všechno | Stránky: