Barrios Enrique

Knihy » Autoři » B » Barrios Enrique

Enrique Barrios Enrique Barrios (*1945) je původem chilsko-venezuelský autor žijící od roku 2006 v Brazílii. Dosud napsal dvanáct knih. Je vedoucím Institutu Ami-Ophir, virtuální, vzdělávací a nenáboženské organizace zaměřené na pozvednutí vědomí lásky jednotlivců i skupin.

Od mládí se zajímal o spiritualitu, měl dokonce v úmyslu stát se katolickým knězem, ale po praktických zkušenostech si to rozmyslel a snažil se najít odpověď na otázku, proč existuje tolik náboženství a proč vyznavači každého z nich o sobě tvrdí, že jen ta jejich víra je jediná pravá. Pátral po tom, co všechna náboženství spojuje, co je jejich základem.

Jeho nepokojná duše jej popouzela k častým změnám pobytu. Navštívil řadu zemí na všech pěti kontinentech. Na některých místech žil několik let (Argentina, Španělsko, Francie), někde jen několik měsíců (USA, Ekvádor, Austrálie, Peru). Všude se setkával s lidmi, zajímal se o místní tradice a běh života. Pochopil, že pro hledání a poznání pravdy je důležité zůstávat bdělý, koncentrovat se a nepodléhat mechanickému myšlení.

Během rozšířeného stavu vědomí v roce 1984 se mu dostalo odpovědi na zásadní otázky. Nalezl konečně to, co hledal, a začal psát knihy o lásce coby nejvyšší vesmírné síle, která je původcem a strůjcem všeho. Cesta k lásce je otevřena každému člověku, říká Enrique, protože každý člověk je schopen ji prožívat. Právě láska je prapůvodní ideou všech náboženství.

Z vydaných knih: Kniha Boha Lásky (1984-1985), Ami, chlapec z hvězd (1986), Ami se vrací (1987), Ami a Perlita (1987), Nádherný svět magie (1988), Ami 3 (1997-1998), Dopis od Boha pro Vás (1998), Barva vody (1999), Plán Vzestupu (2000)

Odkaz: http://www.ebarrios.com/

Řadit podle||
Zobrazit všechno | Stránky:
Zobrazit všechno | Stránky: