Baigent Michael

Knihy » Autoři » B » Baigent Michael

Michael Baigent (1948-2013) byl novozélandský spisovatel. Je znám především jako spoluautor knihy Svatá krev a svatý grál (1982) a autor řady dalších knih věnovaných pátrání po okolnostech života Ježíše Krista, otázkám vzniku a vývoje křesťanství.

Narodil se v Nelsonu na Novém Zélandu a byl vychováván jako katolík. Jeho otec rodinu opustil, když mu bylo osm let. Žil pak se svou matkou a dědečkem. Studoval na Nelson Cellege, později na University of Canterbury, původně měl v úmyslu pokračovat v lesnické rodinné tradici, ale převážil zájem o filozofii a náboženství, studoval hinduismus, buddhismus a křesťanství. V dalších letech cestoval po Asii a Austrálii. Po návratu získal v Aucklandu titul bakaláře v oboru psychologie. Později se usadil v Anglii a získall titul magistr umění na University of Kent.

Krátce pracoval pro BBC, v podniku na výrobu nápojů, byl editorem zednářského časopisu Freemasonry Today a správcem zednářského výzkumného střediska v Canonbury. Se svou manželkou Jane měl dvě dcery. Zemřel na krvácení do mozku v roce 2013.

Řadit podle||
Zobrazit všechno | Stránky:
Zobrazit všechno | Stránky: